Stanisław Dziura trzeci na Wratislavia Challenge

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Wratislavia Challenge to największy na świecie turniej dziecięcy do lat U15. Udanie zaprezentowali się w nim nasi zawodnicy.

Ponad tysiąc młodych szpadzistów z całego świata wystartowało we wrocławskim turnieju. Świetnie wśród nich zaprezentował się mileczanin Stanisław Dziura. Zawodnik Sokoła Mielec zaczął turniej od trzech wygranych i dwóch porażek w pojedynkach grupowych. W pierwszym pojedynku turniejowym Dziura pokonał, po zacietym pojedynku, Belga Vandenhaute 15-14. W kolejnych dwóch wygrywał już pewniej – z Wojciechem Rzyczniakiem (Piast Gliwice) 15-7, Łukaszem Parafiniukiem (Kmicic Częstochowa) 15-8 i Hubertem Klughardtem (Olimp Lublin) 15-11. W ćwierćfinale mielczanin zwyciężył zawodnika z Izraela Dovbera Vilensky’ego 15-11 i awansował do strefy medalowej. Pogromcę znalazł dopiero w półfinale. Lepszym od niego okazał się Węgier Adam Fekete, zwyciężając 15-9. Brązowy medal to duży sukces zawodnika Sokoła.

Świetnie zaprezentowały się również nasze panie. Maria Ciszczoń (Sokół Mielec) dotarła do ćwierćfinału w kategorii U11. Przegrła w nim z Czeszką natalie Coufalovą 6-8 i zajęła ósme miejsce. Dziesiąta była Hanna Drozdowska (Sokół), a na 11. miejscu w rywalizacji U15 sklasyfikowana została Zuzanna Środa (Sokolik Krosno).