Stal Mielec czwarta w Pucharze Polski

Piłkarzom ręcznym Stali Mielec nie udało się wygrać meczu w Final Four Pucharu Polski i zajęli czwarte miejsce. Jednak zwłaszcza w półfinale mocno postawili się Mistrzom Polski.

Pomimo, że zdecydowanym faworytem pierwszego półfinału byli piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce, to początek meczu należał do mielczan. Prowadzili już 5:1 i 10:6, jednak w końcówce pierwszej połowy kielczanie odrobili część strat i na przerwę piłkarze Stali schodzili z prowadzeniem 12:11.

Początek drugiej połowy nadal toczył się pod dyktando mielczan. Dopiero w 38. minucie Mistrzowie Polski wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. Kluczową dla losów meczu była sytuacja z 52. minuty. Iwan Cupic wykonywał rzut karny i trafił w głowę świetnie spisującego się do tej pory bramkarza Stali Nebojsa Nikolica. Ostatecznie kielczanie zwyciężyli 31:25 i awansowali do finału.

W meczu o brąz piłkarze Stali nie postawili tak wysoko poprzeczki przeciwnikom jak w półfinale. Od początku meczu to Górnik przejął inicjatywę i szybko uzyskał przewagę. W 14. minucie było już 4:9 i różnica 5-6 bramek utrzymywała się do końca spotkania.

Pomimo dwóch porażek, udział mielczan w turnieju finałowym Pucharu Polski jest dla klubu najlepszym wynikiem zakończonego właśnie  sezonu.