SPR Stal Mielec zagra w nowej zawodowej Superlidze piłkarzy ręcznych


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Nieoficjalnie znany jest skład nowej zawodowej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych! Wśród czternastu zespołów jest SPR Stal Mielec SA.

Zakończył się proces licencyjny nowej zawodowej ekstraklasy szczypiornistów. Do udziału w premierowym sezonie PGNiG Superligi dopuszczono czternaście zespołów. Dzięki pomocy miasta Mielec zagra w niej także klub SPR Stal Mielec SA.

Z uczestników Superligi sezonu 2015/2016 brakuje Śląska Wrocław, który nie zdołał otrzymać zgody na grę w lidze zawodowej, co udało się mieleckiemu klubowi. Zagrają trzy nowe zespoły: z Elbląga, Gdańska i Piotrkowa Trybunalskiego.

Liga zawodowa zarządzana przez profesjonalną spółkę, atrakcyjny system rozgrywek i organizacja meczów na najwyższym poziomie – tak będzie wyglądała Superliga piłkarzy ręcznych od sezonu 2016/17. Za zmianami stoi wieloletni sponsor dyscypliny PGNiG.

Naszym celem jest strategiczny rozwój polskiej piłki ręcznej. Angażujemy się w profesjonalizację polskiej piłki ręcznej, aby dać dyscyplinie nową siłę i jakość – mówił Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG SA ds. korporacyjnych.

Źródło: Hej.Mielec.pl