Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

SPR Stal Mielec zagra w nowej zawodowej Superlidze piłkarzy ręcznych


Nieoficjalnie znany jest skład nowej zawodowej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych! Wśród czternastu zespołów jest SPR Stal Mielec SA.

Zakończył się proces licencyjny nowej zawodowej ekstraklasy szczypiornistów. Do udziału w premierowym sezonie PGNiG Superligi dopuszczono czternaście zespołów. Dzięki pomocy miasta Mielec zagra w niej także klub SPR Stal Mielec SA.

Z uczestników Superligi sezonu 2015/2016 brakuje Śląska Wrocław, który nie zdołał otrzymać zgody na grę w lidze zawodowej, co udało się mieleckiemu klubowi. Zagrają trzy nowe zespoły: z Elbląga, Gdańska i Piotrkowa Trybunalskiego.

Liga zawodowa zarządzana przez profesjonalną spółkę, atrakcyjny system rozgrywek i organizacja meczów na najwyższym poziomie – tak będzie wyglądała Superliga piłkarzy ręcznych od sezonu 2016/17. Za zmianami stoi wieloletni sponsor dyscypliny PGNiG.

Naszym celem jest strategiczny rozwój polskiej piłki ręcznej. Angażujemy się w profesjonalizację polskiej piłki ręcznej, aby dać dyscyplinie nową siłę i jakość – mówił Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG SA ds. korporacyjnych.

Źródło: Hej.Mielec.pl

Więcej informacji z kategorii Piłka ręczna