SPR Handball Rzeszów wraca do gry


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Po 35 latach Rzeszów znów będzie miał kobiecą piłkę ręczną na poziomie ligowym. Od października w II lidze kobiet wystartuje drużyna SPR Handball Rzeszów, nawiązując do rzeszowskich tradycji piłki ręcznej kobiet z lat 70- i 80-tych ubiegłego wieku.

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Handball w Rzeszowie zostało założone w lipcu 2016 roku. Działa jako jednosekcyjny klub piłki ręcznej. W latach 2016-2018 SPR Handball objął szkoleniem ponad 120 osób, w tym zarejestrowanych w elektronicznej bazie Związku Piłki Ręcznej w Polsce 115 zawodniczek i zawodników. Od trzech lat odbudowują markę piłki ręcznej kobiet i mężczyzn w Rzeszowie. Klub współpracuje z  Zespołem Szkół Sportowych oraz SP 18 w Rzeszowie, gdzie jego trenerzy prowadzą klasy sportowe o profilu piłki ręcznej w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej.

Głównym celem jest zbudować profesjonalny, dobrze zarządzany i zorganizowany klub. Dlatego też postanowili zgłosić drużynę kobiet SPR Handball Rzeszów do rozgrywek seniorskich II ligi piłki ręcznej w sezonie 2018/2019. Trenerem drużyny SPR Handball Rzeszów jest Jakub Bober, trenerem bramkarzy Maciej Śliż, kierownikiem drużyny Anna Rymarska.

SPR Handball Rzeszów będzie grał na hali sportowej SP nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21. Okres przygotowawczy do sezonu 2018/2019 rozpocznie się 20 sierpnia 2018 roku. Klub będzie korzystać z obiektów (siłownia, hala sportowa) Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie oraz stadionu lekkoatletycznego. Trenerem przygotowania motorycznego będzie Artur Płonka, m.in. pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego Wydziału Wychowania Fizycznego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej na mecze II ligi piłki ręcznej kobiet.