Siódme miejsce Michalskiego na MŚ


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W chińskim Changchun odbyły się Mistrzostwa Świata w sprincie. Świetny start zanotował panczenista Górnika Sanok – Piotr Michalski.

W ciągu dwóch dni najszybsi łyżwiarze na świecie ścigali się po dwa razy na dystansach 500 i 1000 m. Michalski zaprezentował równą i wysoką formę, plasując się w każdym ze startów w pierwszej dziesiątce.

Na dystansie 500 m uzyskał kolejno czasy 35.03 i 35.15, które dały mu odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce w seriach. Dwukrotnie dłuższy dystans sanoczanin pokonał dwa razy w niemal identycznym czasie (1:10.03 i 1:10.07), zajmując ósme i siódme miejsce w seriach.

Łączny czas wszystkich startów dał mu siódme miejsce w Mistrzostwach.

Na swoim profilu społecznościowym Piotr podsumował starty w Chinach: – Bardzo mnie to cieszy! Szczególnie po tak słabych startach na Igrzyskach. Pokazuje mi to, że starty na IO to nie był mój brak formy, tylko bardzo duże błędy podczas biegów. (przyp. aut.: w Pyeongchang Michalski był 33. na 500 m i 31. na 1000 m.).

Start w Mistrzostwach był ostatnim indywidualnym startem Piotra Michalskiego w sezonie. Przed nim jeszcze tylko start w finale Pucharu Świata w drużynie sprinterskiej.