wtorek, 23 stycznia 2018

Siedem medali na Mistrzostwach w Ropczycach

W dniach 16-17 września w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w sumo. Nasi reprezentanci wywalczyli siedem medali.

W zawodach wystartowało 180 zawodniczek i zawodników z 25 klubów sportowych z całego kraju. Organizatorem imprezy był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy w Lubzinie oraz Ropczyckie Centrum Sportu i Rekreacji.

Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze turnieju. Zawodnicy LUKS Lubzina zdobyli trzy medale. Złoto wywalczyli Hubert Dęborowski (65kg) i Adrian Gondek (75kg), natomiast srebro Jakub Nowakowski (95kg).

Wśród kobiet na podium stawały zawodniczki LUKS Syrena Gnojnica. Na najwyższym stopniu stanęła Patrycja Jezuwid (55 kg), a drugie miejsca zajęły: Natalia Worwa (45 kg), Aleksandra Darłak (55 kg) i Justyna Fąfara (50 kg).

Mistrzostwa były jednym z ostatnich etapów wyłonienia reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Niemczech w Branderburgu w dniach 13-15 października.