Sezon lekkoatletyczny 2019 rozpoczęty


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

Na stadionie Juwenii w Przemyślu zainaugurowano letni sezon lekkoatletyczny roku 2019. Pogoda nie rozpieszczała, ale frekwencja dopisała.

Blisko 300 lekkoatletów rywalizowało w nietypowych jak na maj warunkach – było zimno i deszczowo. Mimo to w 16. Otwartych Mistrzostwach Przemyśla wzięli udział zawodnicy nie tylko z podkarpackich klubów, ale równiez spoza woj. podkarpackiego, w tym z Ukrainy.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji

Kobiety

100 m Judyta Zwolińska (KKS Victoria Stalowa Wola) – 12.56
300 m Judyta Zwolińska (KKS Victoria Stalowa Wola) – 40.86 PB
300 m U16 Agata Puzio (Stal Nowa Dęba) – 44.39
300 m U14 Kornelia Butryn (KKS Victoria Stalowa Wola) – 44.13
400 m Wanessa Krzyżewska (KKS Victoria Stalowa Wola) – 57.89
600 m Kamila Waliłko (KKS Victoria Stalowa Wola) – 1:45.88
600 m U16 Alicja Magdoń (CWKS Resovia) – 1:41.65
600 m U14 Gabriela Grzybowska (KKS Victoria Stalowa Wola) – 1:51.08
1000 m Weronika Wyka (AZS AWF Warszawa) – 2:54.58 PB
80 m pł Viktoria Kovalchuk (UKR) – 13.26
200 m pł Adriana Włoch (Tempo 5 Przemyśl) – 30.50
4×100 U16 Tempo 5 Przemyśl (Golec, Włoch, Strzelec, Szumada) – 53.10
W dal Martyna Strzelec (Tempo 5 Przemyśl) – 5.08
Wzwyż Wiktoria Miąso (CWKS Resovia) – 1.70
Kula (3 kg) Wiktoria Olajossy (Wawel Kraków) – 10.66
Dysk U20 (1 kg) Roksana Ficak (MUKLA Dębica) – 33.75
Dysk U18 (1 kg) Patrycja Herda (Tempo 5 Przemyśl) – 34.16
Dysk U16 (0,75 kg) Wiktoria Olajossy (Wawel Kraków) – 33.30
Dysk U16 (500) Aleksandra Strzałka (MUKLA Dębica) – 27.43 PB

 

Mężczyźni

100 m Tomasz Życzyński (CWKS Resovia) – 11.45
300 m Nikita Radchenkov (UKR) – 36.41
300 m U16 Mateusz Kochmański (CWKS Resovia) – 37.97
300 m U14 Marek Grykałowski (KKS Victoria Stalowa Wola) – 43.50
600 m Karol Sokół (CWKS Resovia) – 1:25.06
600 m U16 Anatolij Bublyk – 1:34.39
600 m U14 Rafał Klinger (Tempo 5 Przemyśl) – 1:45.48 PB
800 m Marian Ivasyk (UKR) – 2:03.01
1000 m U16 Jan Mokrzycki (MKS Stal Nowa Dęba) – 2:55.83 PB
200 m pł Filip Malendowicz (Czapla Białe Błota) – 27.43
4×100 m Tempo 5 Przemyśl (Artym, Budziński, Czuba, Pilawa) – 49.42
W dal Jakub Koczera (Komunalni Sanok) – 6.09
Wzwyż Marcin Jachym (CWKS Resovia) – 2.00
Kula (6 kg) Bartosz Otok (CWKS Resovia) – 14.48
Kula (5 kg) Mateusz Kopeć (KKS Victoria Stalowa Wola) – 16.50
Dysk U20 (1,75 kg) Bartłomiej Osak (MUKLA Dębica) – 32.92
Dysk U18 (1,5 kg) Michał Matyja (CWKS Resovia) – 51.13
Dysk U16 (1 kg) Daniel Szumielewicz (Tempo 5 Przemyśl) – 37.49
Oszczep U18 (700) Michał Mierzwa (KKS Victoria Stalowa Wola) – 50.68
Oszczep U16 (600) Jakub Węgrzyniak (KKS Victoria Stalowa Wola) – 44.10 PB

 

Źródło: Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyce