Sensacyjny sukces warcabistek z Horyńca Zdroju

Zawodniczki LKS Unia Horyniec Zdrój zostały Drużynowymi Mistrzyniami Polski w warcabach 100-polowych podczas rozgrywanych w Karpaczu Mistrzostw.

W miniony weekend w Karpaczu odbyły się XL Indywidualne i XIII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych. Horyniecka „Unia” w składzie: Klaudia Zaborniak, Natalia Zaborniak i Kinga Hulak, niespodziewanie zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając OKS „Sokół” Wrocław i UKS STRUGA Marki.

Startując indywidualnie w rywalizacji seniorek, Klaudia Zaborniak była czwarta, Natalia Zaborniak – szósta, a Kinga Hulak – dziewiąta. Mistrzynią Polski została Arleta Flisikowska (LKS „ZUCH” Rychlik).

Jest to największy drużynowy sukces horynieckiego klubu w całej swojej historii. Dotychczasowe sukcesy drużynowe klubu odnoszone były w kategoriach młodzieżowych.