Seniorki Syreny Gnojnica najlepsze w Pucharze Polski

W Krotoszynie odbyły się zawody Pucharu Polski w sumo. Podkarpaccy sumocy wywalczyli aż 19 medali.

Blisko 100 zawodników rywalizowało w Krotoszynie w Pucharze Polski seniorów i juniorów w sumo. Świetnie spisali się zawodnicy LUKS Syrena Gnojnica oraz LUKS Lubzina, którzy aż 19 razy stawali na podium.

Rywalizację wśród seniorek zdominowały przedstawicielki Syreny Gnojnica, które zdobyły 9 medali, a w kategorii 60 kg zajęły całe podium. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Klaudia Pieprzak (55 kg i 60 kg). Złoto wywalczyła również Magdalena Macios (Lubzina). W klasyfikacji drużynowej seniorek Gnojnica zajęła bezdyskusyjnie pierwsze miejsce.

Dwukrotną zwyciężczynią została Faustyna Gondek. Zawodniczka LUKS Lubzina zdobyła złote medale w kat. 65 kg i 70 kg wśród juniorek. Ten sukces przyczynił się do zajęcia przez jej klub drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej juniorek. Dwa medale wywalczyła również Patrycja Jezuwid. Zawodniczka Syreny Gnojnica była najlepsza w kat. 55 kg i druga w kat. 60 kg.