Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sabina Lizis i Oliwia Buśko na podium pierwszych zawodów cyklu „Bieg na Igrzyska”


256 zawodniczek i zawodników rywalizowało w sobotę i niedzielę na trasach COS w Zakopanem. W prawdziwie zimowej scenerii zainaugurowano Puchar Grupy AZOTY.

Bogdan Kwaśnik z MKS Halicz Ustrzyki Dolne mówi, że to sezon wyjątkowy. Nie przypomina sobie, by w ostatnich dziesięciu latach można było biegać już pod koniec listopada i to w każdym regionie Polski. Na zakopiańskie zawody Pucharu Grupy AZOTY MKS Halicz Ustrzyki Dolne przywiózł 25 zawodniczek i zawodniczek, młodsze dzieci z tego klubu startują w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY. – Staramy się zachęcić jak najwięcej dzieci do uprawiania biegów narciarskich, ale to jednak ciężka dyscyplina, wymaga wyrzeczeń. Konkurencja jest teraz ogromna, ofert spędzania wolnego czasu dzieci mają wiele, wszystkie dyscypliny o nie walczą. Mamy jednak wszyscy nadzieję, że znajdziemy jeszcze w Polsce talent na miarę Justyny Kowalczyk – dodaje.

W sobotę uczestnicy biegali stylem klasycznym, a w niedzielę dowolnym. Naszym reprezentantom dwukrotnie udało się stanąć na podium. Pierwszego dnia druga wśród juniorek C w biegu na 3 km była Sabina Lizis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), natomiast w niedzielę również druga ale wśród juniorek D w biegu na 3 km stylem dowolnym była Oliwia Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Wyniki

Sobota 14.01
Junior A – 10 km CL – startowało 13 zawodników
1.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 30:56,5
2.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 32:00,59
3.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 32:27,0
4.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 33:35,1
5.    Łukasz Bachleda Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 33:38,7
6.    Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze – 34:31,8

Juniorka A – 5 km CL – startowało 11 zawodniczek
1.    Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko  – 18:05,2
2.    Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 18:37,8
3.    Jana Kawulokova NKS Trójwieś Beskidzka  – 18:55,3
4.    Joanna Waksmundzka UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 19:27,2
5.    Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 19:57,2
6.    Monika Mleczek KS Chochołów – 20:53,6

Junior B – 7,5 km CL – startowało 20 zawodników
1.    Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 23:17,5
2.    Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra – 23:57,0
3.    Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 23:59,2
4.    Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 24:19,0
5.    Jan Żółkiewski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 25:03,7
6.    Oskar Wysocki MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szczyrk – 25:10,09

Juniorka B – 5 km CL – startowało 26 zawodniczek
1.    Izabela Marcisz ST Prządki SKI/SMS Zakopane – 17:28,8
2.    Eliza Rucka MKS Istebna  – 17:47,0
3.    Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 17:48,6
3.    Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 17:48,6
4.    Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany /SMS Zakopane– 17:56,8
5.    Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 18:12,2

Junior C – 3 km CL – startowało 30 zawodników
1.    Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 8:45,1
2.    Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 8:46,8
3.    Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 8:52,8
4.    Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 8:57,0
5.    Jakub Ferenc MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 9:06,6
6.    Antoni Juroszek MKS Istebna  – 9:10,2

Juniorka C – 3 km CL – startowały 44 zawodniczki
1.    Karolina Kohut NKS Trójwieś Beskidzka – 10:00,4
2.    Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10:07,9
3.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 10:11,3
4.    Amelia Jęczmieniak MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 10:11,4
5.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10:17,5
6.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 10:17,8

Junior D – 3 km CL – startowało 43 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 8:59,6
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 9:51,5
3.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 10:12,6
4.    Gabriel Boś WSS Wisła – 10:13,1
5.    Michał Janocha MUKS Podkarpacie Jedlicze – 10:15,8
6.    Adrian Kiełbasa LKS Cerbud Ptaszkowa  – 10:28,0

Juniorka D – 3 km CL – startowało 48 zawodniczek
1.    Rozalia Prokurat UKS Rawa Siedlce – 11:00,4
2.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 11:02,1
3.    Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka – 11:16,7
4.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 11:19,1
5.    Agnieszka Tylka KS Chochołów – 11:22,9
6.    Małgorzata Szalbot WSS Wisła – 11:24,1

Niedziela 15.01
Junior A – 15 km F – startowało 12 zawodników
1.    Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 41:43,0
2.    Łukasz Bachleda Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 42:43,5
3.    Mikołaj Michałek MKS Istebna – 43:00,6
4.    Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba – 44:57,1
5.    Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze – 46:29,8
6.    Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 47:10,5

Juniorka A – 10 km F – startowało 11 zawodniczek
1.    Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko  – 34:09,3
2.    Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 35:05,2
3.    Jana Kawulokova NKS Trójwieś Beskidzka  – 35:23,8
4.    Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 35:39,2
5.    Joanna Waksmundzka UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 36:56,5
6.    Monika Mleczek KS Chochołów – 37:39,5

Junior B – 10 km F – startowało 18 zawodników
1.    Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 27:44,2
2.    Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 28:03,4
3.    Wiktor Czaja KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 28:32,7
4.    Michał Boreczek MKS Karkonosze Jelenia Góra – 28:46,3
5.    Jan Żółkiewski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 30:07,6
6.    Maciej Zdziechowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba  – 30:07,8

Juniorka B – 7,5 km F – startowały 23 zawodniczki
1.    Izabela Marcisz ST Prządki SKI/SMS Zakopane – 23:16,8
2.    Eliza Rucka MKS Istebna  – 24:17,5
3.    Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 24:35,9
4.    Magdalena Kobielusz LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 25:16,5
5.    Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 25:22,0
6.    Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany /SMS Zakopane – 25:46,2

Junior C – 5 km F – startowało 30 zawodników
1.    Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 14:27,4
2.    Antoni Juroszek MKS Istebna  – 15:01,4
3.    Sebastian Bryja Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 15:01,8
4.    Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 15:03,3
5.    Jakub Ferenc MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 15:10,6
6.    Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 15:12,7

Juniorka C – 5 km F – startowały 44 zawodniczki
1.    Karolina Kohut NKS Trójwieś Beskidzka – 17:06,8
2.    Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 17:08,3
3.    Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 17:24,1
4.    Kinga Polityńska  MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 17:24,5
5.    Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 17:28,5
6.    Ewelina Kołodziej LKS Witów ski Mszana Górna – 17:36,8

Junior D – 3 km F – startowało 45 zawodników
1.    Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 7:17,0
2.    Jan Zawada MKS Istebna  – 8:03,7
3.    Kamil Kajzer MKS Istebna – 8:16,2
4.    Łukasz Trebunia LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane – 8:31,9
5.    Rafał Putkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 8:45,3
6.    Jonasz Bakun UKS Hubal Białystok – 8:47,0

Juniorka D – 3 km F – startowało 48 zawodniczek
1.    Daria Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 8:50,7
2.    Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 9:08,0
3.    Hanna Popko UKS Hubal Białystok  – 9:11,0
4.    Agnieszka Tylka KS Chochołów – 9:25,2
5.    Weronika Piasecka MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 9:26,4
6.    Maria Jakubiec LKS Klimczok Bystra – 9:32,4

Klasyfikacja klubowa
1.    MKS Karkonosze Sporty Zimowe  – 1219 punktów
2.    MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 1144 punktów
3.    MKS Halicz Ustrzyki Dolne  – 855 punktów
4.    NKS Trójwieś Beskidzka  – 850 punktów
5.    MKS Istebna – 794 punkty
6.    UKS Regle Kościelisko – 781 punktów

Żródło: Polski Związek Narciarski

Więcej informacji z kategorii Biegi narciarskie