Sabat pierwsza, Żywko drugi na Memoriale Kusocińskiego


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Na stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się pierwsza po przebudowie wielka impreza lekkoatletyczna – 64. Memoriał Kusocińskiego. Udanie zaprezentowali się nasi zawodnicy.

W świetnym stylu bieg na 800 m wygrała Anna Sabat. Zawodniczka CWKS Resovii uzyskała swój najlepszy czas na tym dystansie 2:02.93 i w pokonanym polu zostawiła Angelikę Sarnę i Weronikę Wykę (obie AZS AWF Warszawa).

Szymon Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola) od początku biegu na 1500 m utrzymywał się w czołówce stawki. Na ostatnim okrążeniu objął prowadzenie w biegu, ale niestety nie „dowiózł” pierwszego miejsca do mety, dając się wyprzedzić na ostatnich metrach Szymonowi Dobajowi (Wawel Kraków). Czas Szymona to 3:48.24. Na czwartym miejscu na mecie zameldował się Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), który uzyskał swój najlepszy czas w tym sezonie – 3:50.34.

Swój sezon zainaugurowała na Stadionie Śląskim Matylda Kowal. Zawodniczka Resovii wystartowała na dystansie 1500 m i z czasem 4:18.00 zajęła 12. miejsce. Natomiast trzynasty w biegu na 3000 m był Stanisław Lebioda (KKS Victoria Stalowa Wola) uzyskując czas 8:56.10.