Sabat i Żywko z kwalifikacjami na Mistrzostwa


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Szczęścliwe dla dwójki naszych reprezentantów okazały się Gliwice. Podczas I Grand Prix lekkoatletycznego rozgrywanego w tym mieście uzyskali oni minima na najważniejsze imprezy w sezonie.

Anna Sabat (CWKS Resovia) i Szymon Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola) dwa dni wcześniej udanie startowali na Memoriale Janusza Kusocińskiego, ale nie udało im się osiągnąć wymaganych rezultatów. Powiodło im się własnie w Gliwicach.

Sabat przybiegła druga w biegu na 800 m za Australijką McGowan. Istotny jest jednak czas uzyskany przez rzeszowiankę – 2:01.90. Jest on o ponad sekundę lepszy od jej rekordu życiowego i przede wszystkim lepszy od minimum ustalonego przez PZLA na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach od 6 do 12 sierpnia br. w Berlinie.

Szymon Żywko w biegu na 1500 m przybiegł wprawdzie dopiero na siódmym miejscu, ale wyprzedzili go tylko zawodnicy starsi od niego. To dzięki nim pobiegł najlepiej w swoim życiu, uzyskując czas 3:45.19 i wypełnił minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów (U20), które odbędą się w dniach 10-15 lipca w Tampere (FIN). Jako ciekawostkę dodajmy, że tym wynikiem Szymon poprawił 31-letni rekord swojego klubu, który do tej pory należał do Waldemara Bańki 3:47.22 i ustanowiony został w 1987 roku.