Rzeszutek i Lesiak na siódmym miejscu w synchronie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W chińskim Tajpej odbywa się 29. Letnia Uniwersjada. W skokach do wody Polskę reprezentują zawodnicy ZKS Stali Rzeszów: Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek.

Nasi skoczkowie zajęli siódme miejsce w finale rywalizacji w skokach synchronicznych na trampolinie 3-metrowej. Rzeszowianie uzyskali 353.4 punktów. Wygrali Rosjanie z wynikiem 428.07 pkt.

Wcześniej w rywalizacji indywidualnej dobry start zanotował Andrzej Rzeszutek na trampolinie trzymetrowej. Rzeszowianin w eliminacjach zajął dziewiąte miejsce (390.65), dające mu awans do półfinału. W walce o finał Andrzej uzyskał jeszcze lepszy wynik (396 pkt) i z 11. pozycji awansował do głównej rozgrywki o medale. W finale Rzeszutek uzyskał najsłabszy rezultat (377.3) i zakończył Uniwersjadę na 12. miejscu. Zwyciężył Rosjanin Ilia Zakharov (533 pkt). Kacper Lesiak odpadł w eliminacjach, zajmując 25. miejsce (313.05 pkt).

Wcześniej obaj zawodnicy Stali Rzeszów rywalizowali na trampolinie 1-metrowej. Niestety obaj zakończyli udział na eliminacjach – Rzeszutek był 14., a Lesiak 24.