Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Resovia o krok od podium DMP U20


Podobnie jak przed rokiem klub z Lublina pokonał białostockie Podlasie i zwyciężył w Finale Superligi Drużynowych Mistrzostw Polski U20. Najlepszy wynik w swojej historii osiągnęła CWKS Resovia.

Czworo lekkoatletów Resovii zwyciężyło w swoich konkurencjach: Klaudia Wojtunik (100 m ppł), Oliwer Wdowik (100 m), Albert Komański (200 m) oraz Wiktoria Miąso (wzwyż). Wartościowe wyniku uzyskali również: Bartłomiej Uchman (kula), Daria PLizga (100 m ppł) oraz sztafety – 4×100 m M, 4×100 m K i 4×400 m Mix.

Resovia uzyskała łączenie 2153 pkt. czyli o blisko 100 więcej niż przed rokiem. Czwarte miejsce jest najlepszym w historii klubu, a do podium zabrakło jedynie 20 oczek. Najwięcej punktów zdobyli zawodnicy AZS UMCS Lublin – 2199.

Wyniki zawodników Resovii:
Mężczyźni:
100 m – Oliwer Wdowik – 11.02 (137 pkt)
200 m – Albert Komański – 21.99 PB (143)
400 m – Jakub Kozdrański – 52.11 (109)
800 m – Karol Sokół – 1:54.51 PB (132)
110 m – Rafał Nadłonek – 15.10 (125)
4×100 m – CWKS Resovia (Mikus, Komański, Życzyński, Wdowik) – 43.24 (149)
Kula (6 kg) – Bartłomiej Uchman – 15.78 (140)
Kula (6 kg) – Bartosz Otok – 13.40 (110)
Wzwyż – Marcin Jachym – 1.85 (108)
Dysk (1,5 kg) – Michał Matyja – 44.45 (124)
Kobiety:
400 m – Emilia Czapka –58.73 (124)
800 m – Patrycja Surowiec – 2:18.09 (121)
800 m – Karolina Hazik – 2:23.01 (106)
100 m ppł – Daria Plizga – 15.02 (138)
100 m ppł – Klaudia Wojtunik – 14.22 (156)
400 m ppł – Gabriela Filar – 66.73 (117)
4×100 m – CWKS Resovia (Pisulińska, Plizga, Filar, Wojtunik, Filar) – 50.11 (136)
Wzwyż – Wiktoria Miąso – 1.77 (155)
4×400 mix – CWKS Resovia (Czapka, Dzimira, Surowiec, Sokół) – 3:40.46 (144)

Klasyfikacja klubowa (nieoficjalna):
1. AZS UMCS Lublin 2199
2. KS Podlasie Białystok 2180
3. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2173
4. CWKS Resovia Rzeszów 2153
5. RKS Łódź 2000
6. OKS Skra Warszawa 1987
7. KS AZS UWM Olsztyn 1924
8. AZS-AWF Gorzów 1900
9. KS Agros Zamość 1893
10. RLTL ZTE Radom 1805
11. ZLKL Zielona Góra 1800
12. MLKS Nadwiślani Chełmno 1640
13. MOS CSIR Dąbrowa Górnicza 1566

Więcej informacji z kategorii Lekkoatletyka