Rafał Wilk pięc sekund od złota Mistrzostw Świata (VIDEO)


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

We włoskim Maniago odbyły się Szosowe Mistrzostwa Świata w parakolarstwie. Nasi reprezentanci wywalczyli w nich osiem medali, a autorem dwóch był Rafał Wilk.

Rafał Wilk, były żużlowiec, przyzwyczaił nas, że z każdej imprezy mistrzowskiej wraca z medalami. W swoim dorobku ma już złote medale paraolimpijskie i Mistrzostw Świata. Tym razem nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium, ale w obu swoich startach wywalczył medale.

W jeździe indywidualnej na czas w kategorii MH4 zajął trzecie miejsce w stawce 23 zawodników. Jego strata do zwycięzcy Holendra Jetze Plata wyniosła 1:44 min. Drugie miejsce zajął Polak Krystian Giera, który uzyskał czas gorszy od Plata o 54 sekundy.

Tylko 5 sekund zabrakło Rafałowi do zwycięstwa w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 68 km. On oraz zwycięzca czasówki – Holender Plat szybko oderwali się od peletonu i we dwóch stoczyli walkę o zwycięstwo. Plat okazał się mocniejszy na finiszu i to on założył tęczową koszulkę. Rafałowi Wilkowi pozostał „tylko” srebrny medal. Poniżej 4-minutowy skrót wyścigu.

Łącznie reprezentanci Polski wywalczyli na Mistrzostwach osiem medali:

Srebrne medale:
Krystian Giera w jeździe indywidualnej na czas
Rafał Wilk w wyścigu ze startu wspólnego
Marcin Polak i Michał Ładosz (tandem) w wyścigu ze startu wspólnego

Brązowe medale:
Rafał Wilk (MH4) w jeździe indywidualnej na czas
Anna Harkowska (WC5) w jeździe indywidualnej na czas
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (tandem) w jeździe indywidualnej na czas
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (tandem) w wyścigu ze startu wspólnego
Marcin Polak i Michał Ładosz (tandem) w jeździe indywidualnej na czas