Rafał Wilk na podium Pucharu Świata

We włoskiej Corridonii odbyły się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w para-kolarstwie. Polacy wywalczyli w nich dziewięć medali, w tym jeden Rafała Wilka.

Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale – to dorobek reprezentantów Polski podczas czterech dni zmagań w Pucharze Świata. Jednym z medalistów był Rafał Wilk, który przyjechał do Corridonii po udanym starcie w zawodach Pucharu Europy kilka dni wcześniej (zwyciężył w wyścigach na czas i ze startu wspólnego).

Czterokrotny triumfator Pucharu Świata tym razem zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. Rzeszowianin pokonał 27-kilometrową trasę w czasie 53:24.15. Był to trzeci wynik na tym dystansie. Szybciej od naszego kolarza pojechali Jetze Plat (HOL) – 50:07.21 oraz Thomas Fruhwirht (AUT) – 51:17.60.

W wyścigu ze startu wspólnego Wilk zajął piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy blisko pięc minut. Na 45,5-kilometrowej trasie najszybszy był ponownie Jetze Plat, uzyskując czas 1:27.03.

Ostatnim startem w Corridonii naszego trzykrotengo złotego medalisty paraolimpijskiego była sztafeta. Rafał, startując z Renatą Kałużą i Rafałem Szumcem zajęli piąte miejsce. Do podium zabrakło im niespełna półtorej minuty.