Rafał Augustyn ze złotem MP i minimum do Tokio

W słowackich Dudincach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w chodzie na 50 km. Lekkoatleci z Podkarpacia wywalczyli w nich dwa medale.

Po raz szósty w karierze Mistrzem Polski w chodzie sportowym na dystansie 50 km został Rafał Augustyn. Zawodnik LKS Stali Mielec uzyskał czas 3:47:04 i tym samym zapewnił sobie (jako pierwszy polski lekkoatleta) minimum na mistrzostwa świata w Dosze. Rafał wypełnił również międzynarodową normę kwalifikacyjną do igrzysk w Tokio. Drugie miejsce zajął Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin), a trzeci był Jakub Jelonek (Budowlani Częstochowa).
Drugi raz w historii o medale w chodzie na 50 kilometrów rywalizowały także panie. Srebrny medal wywalczyła Paulina Buziak-Śmiatacz (LKS Stal Mielec). Paulina uzyskała czas 4:41:02, co jest jej nowym rekordem życiowym. Do zwyciężczyni Agnieszki Ellward straciła 38 sekund.

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki