PTG Sokół 1893 Mielec podbił Kalwarię


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Świetnie zaprezentowali się podkarpaccy szermierze na V Turnieju o Puchar Miasta Kalwaria Zebrzydowska, zdobywając sześć medali.

Deklasacją można nazwać zwycięstwo Piotra Urbana w kategorii juniorów młodszych. Zawodnik Sokoła Mielec wygrywał z kolejnymi rywalami, nie pozwalając nikomu na zdobycie choćby 10 punktów. W półfinale pokonał kolegę klubowego Macieja Kaźmierskiego 15/9, a w finale nie dał szans Hiszpanowi Jose Rodriguezowi wygrywając 15/6. Na piątym miejscu w turnieju sklasyfikowany został Paweł Urban.

Bardzo dobrze w rywalizacji juniorek młodszych zaprezentowała się Weronika Wiktor. Zawodniczka PTG Sokół 1893 Mielec wygrała wszystkie pojedynki w fazie grupowej i do części turniejowej przystąpiła rozstawiona z nr 2. W 1/8 bez problemu pokonała Karolinę Malczok (UKS Trójka Radlin) 15/7, a w ćwierćfinale w tym samym stosunku wygrała Alicją Ostrowską (Piast Gliwice). Niewiele większy opór w półfinale stawiała Hanna Jendrzej (UKS Trójka Radlin), z którą Weronika wygrała 15/8. Pogromczynię znalazła dopiero w finale turnieju. Przegrała w nim 5/15 z Glorią Klughardt (UKS MDK Olimp Lublin).

Również w młodzikach złoto powędrowało do Sokoła Mielec. Wśród chłopców zwyciężył Stanisław Dziura, który w finale pokonał Huberta Klughardta (UKS MDK Olimp Lublin) 12/10.

Na uwagę zasługują również Stanisław Wiktor (Sokół Mielec) i Lena Urbanek (Sokolik Krosno). Oboje stanęli na podium w rywalizacji dzieci. Stanisław zdobył srebrny, a Lena brązowy medal.