PŚ. Polacy zajęli 10. miejsce w synchronie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Reprezentujący Polskę zawodnicy Stali Rzeszów Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak zajęli 10. miejsce w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej podczas trwającego w Rio de Janeiro Pucharu Świata w skokach do wody.

Zawody były ostatnią kwalifikacją olimpijską w tej konkurencji. Awans na Igrzyska uzyskało cztery najlepsze pary z krajów, które nie miały jeszcze „biletu” do Rio. Kraje, które przed zawodami zapewniły sobie miejsce w konkursie olimpijskim to gospodarze oraz Chiny, Rosja i Wielka Brytania.

Polska para do finału awansowała z 10. wynikiem. Pierwsze finałowe rundy nie były najlepsze i Rzeszowianie zajmowali ostatnie – 12. miejsce. Jednak w czwartej i piątej rundzie skoków rywale zaczęli popełniać błędy i dzięki temu nasi reprezentanci zajmowali po pięciu rundach siódme miejsce. Przed ostatnim skokiem do premiowanej awansem pozycji tracili 18. punktów.

Ostatnia seria obyła się już bez niespodzianek i ostatecznie Lesiak i Rzeszutek zajęli 10. miejsce uzyskując wynik 367.68. Zwyciężyli Niemcy – Feck/Hausding, przed Mistrzami Świata Chińczykami Cao/Qin i Meksykanami startującymi pod flagą FINA – Ocampo Marroquin/Pacheco Marrufo. Kwalifikację olimpijską uzyskali również Włosi i Amerykanie.

W niedzielę odbędą się zawody indywidualne na trampolinie 3-metrowej. Czeka tam 18 kwalifikacji na Igrzyska. Miejmy nadzieję, że przynajmniej jedna przypadnie naszemu zawodnikowi.