Prymat Michalskiego na krajowym podwórku

Panczenista SKŁ Górnik Sanok – Piotr Michalski potwierdził swoją świetną dyspozycję i zwyciężył w Mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim.

Jeszcze kilka dni temu nasi najlepsi panczeniści rywalizowali za oceanem w Pucharze Świata, a już w miniony weekend zawitali do Tomaszowa Maz., by powalczyć o tytuł najlepszego Polaka w sprintach. Nie zawiódł faworyt – Piotr Michalski.

Wychowanek sanockiego „Górnika” i trenera Marka Drwięgi był bezkonkurencyjny i zwyciężył we wszystkich czterech startach. Na dystansie 500 m uzyskał odpowiednio 35.51 i 35.45. Na dwukrotnie dłuższym dystansie osiągnął najpierw 1:10.26, a dzień później 1:10.63. W tym ostatnim starcie rywale byli najbliżej wyprzedzenia Piotra. Sebastian Kłosiński (KS Orzeł Elbląg) stracił do sanoczanina tylko 0.03 sek. Kłosiński zajął w wieloboju drugie miejsce, a na trzecim uplasował się Artur Nogal (Fundacja ŁSiW Legia Warszawa).

W ogóle nie spodziewałem się tego, że będę w stanie wygrać cztery dystanse. Szczególnie, że przyjechaliśmy tu od razu z Pucharów Świata, także do zawodów podeszliśmy z marszu, bez żadnych treningów. Chciałem przejechać po prostu cztery bardzo dobre biegi, ale absolutnie nie myślałem o tym, że mogą być to zwycięskie biegi. Cieszę się z tego bardzo – to w końcu tytuł Mistrza Polski. – powiedział po Mistrzostwach Michalski. – Jestem w dobrej formie, ale mam nadzieję, że jeszcze nie w życiowej i nie jest to szczyt moich możliwości. Chcę jeszcze lepiej przygotować się na igrzyska, bo tam trzeba szykować najlepszą dyspozycję. W trakcie sezonu było trochę problemów, ale teraz, kiedy przygotowujemy się pod same starty, zaczyna wszystko wychodzić  – dodał reprezentant Polski.

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego