Bartusik: Potrafię dać dobre walki z najlepszymi na świecie


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Tuż po swojej przegranej walce z Chińczykiem Ma na turnieju Grand Slam w Paryżu Michał Bartusik udzielił nam krótkiego wywiadu.

PS: Za Tobą start w turnieju Grand Slam w Paryżu. Jak oceniasz swoją walkę z Chińczykiem Ma? Była szansa na wygraną?

Michał Bartusik: Był to mój pierwszy start po dłuższej przerwie spowodowanej Świętami, Nowym Rokiem. Jestem teraz w tzw. „Sile” tzn. dużo siłowni, troszkę mniej walk na macie. Grand Slam w Paryżu był dla mnie małą nauczką, początek walki był bardzo dobry. Atakowałem, wypracowałem sobie optyczną przewagę, jednak w pewnym momencie dałem się zaskoczyć i przegrałem. Walka oczywiście była do wygrania, kilka małych błędów zaważyło.

Nie był to Twój pierwszy turniej z tej najwyższej światowej półki. Twoim zdaniem, czego Ci jeszcze brakuje żebyś regularnie pokonywał pierwszą rundę, docierał do ćwierćfinałów a nawet do strefy medalowej?

Był to kolejny bardzo mocny turniej w mojej karierze. Myślę, że jeszcze brakuje mi trochę doświadczenia. Potrafię dać dobre walki z najlepszymi na Świecie. Te przegrane walki po prostu dodatkowo motywują, a jeśli przegrywam bardzo nieznaczenie, to tym bardziej nakręcają mnie do dalszej pracy.

Oswoiłeś się już z atmosferą tak dużych turniejów? Czujesz się częścią światowej czołówki?

Myślę, że jestem bardzo blisko czołówki światowej. Potwierdzam to swoimi walkami.

Rio. To na pewno cel, który jeśli nawet nie jest w tej chwili najważniejszy, to na pewno siedzi gdzieś tam „z tyłu” głowy. Widzisz realne szanse na swój udział w turnieju olimpijskim? System kwalifikacji jest bardzo trudny.

Kwalifikacja olimpijska to już jest wielka rzecz. Wierzę w to bardzo mocno, że uda mi się zdobyć „bilet do Rio” i wywalczyć tam Medal.

Jakie są twoje najbliższe plany sportowe. Kiedy będziemy mogli ponownie śledzić Twoje walki na macie?

Już 13 lutego walczę na Pucharze Świata w Austriackim Oberwarcie, a następnie w ostatni weekend lutego na Pucharze Świata w Pradze.

Dziękujemy za podzielenie się z nami na gorąco wrażeniami po starcie w Paryżu. Życzymy powodzenia. Na stronach serwisu PodkarpackiSport.pl będziemy na bieżąco informować o startach Michała.