Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna zawitała do Jedlicza


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl
Strona z wynikami 
format_list_numbered

Jedlicze miało być gospodarzem Ligi Regionalnej już w zeszłym roku, ale na przeszkodzie stanął brak śniegu.  W tym sezonie zima dopisuje i podkarpacka miejscowość mogła zaliczyć udany debiut. 

Organizatorzy zadbali o profesjonalną trasę – na starcie było przygotowanych siedem torów, na reszcie trasy aż cztery do stylu klasycznego, czyli jak w Pucharze Świata.

W zawodach wzięło udział 134 zawodników i zawodniczek z 10 klubów Podkarpacia i Lubelszczyzny. Prym wiedli biegacze z MULKS Tomaszów Lubelski, którzy wygrali cztery z sześciu kategorii wiekowych. W kategorii juniorek E tomaszowianki zajęły wszystkie miejsca na podium – zwyciężyła Weronika Juzeluk, przed Martyną Więcławek i Weroniką Łysko. W tej samej kategorii chłopców sytuacja była identyczna – wygrał Maciej Dubas, przed Antonim Żółkiewskim i Szymonem Bełzem.

Jedyne podium miejscowi biegacze wywalczyli w kategorii juniorów D. Zwyciężył Michał Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze), a trzeci był jego kolega klubowy Kamil Mróz.

 

Waldemar Kołcun – trener MULKS tak ocenił trasę w Jedliczu. – Jest nietypowa, płaska, inna niż wszędzie. Jednak trudna dla startujących, wymaga ciągłej pracy, nie ma czasu ani miejsca na odpoczynek. Dla najmłodszych to trasa bardzo trudna – dodał.  Kolejna edycja Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY odbędzie się w Ustjanowej k/Ustrzyk Dolnych.