Podkarpackie piąte w Polsce


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Suwałkach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. Urzędnicy z naszego regionu zajęli piąte miejsce.

Już po raz dziewiąty spotkały się reprezentacje województw, złożone z pracowników Urzędów Marszałkowskich i ich jednostek podległych, by walczyć o tytuł Mistrza Polski. W tym roku 14 województw (nie dotarły drużyny z Woj. Pomorskiego i Wielkopolskiego) rywalizowało na obiektach pierwszoligowca Wigry Suwałki.

Drużyna z Podkarpacia trafiła do grupy B. Turniej zaczęli od porażki z Warmińsko-Mazurskim 1-3. Jedyną bramkę dla naszych zdobył Wojciech Pytko z rzutu karnego.

W niespotykany sposób zaczął się drugi pojedynek z drużyną Kujawsko-Pomorskiego. Wspomniany wcześniej Pytko postanowił zaskoczyć bramkarza przeciwników rozpoczynając mecz bezpośrednim strzałem na bramkę i było 1-0. Do przerwy urzędnicy z Rzeszowa strzelili jeszcze trzy bramki: Paweł Kopczyński, ponownie Wojciech Pytko i Paweł Głowacz. W drugiej połowie hattricka dopełnił Pytko. Przeciwnicy honorowe trafienie zanotowali w końcówce meczu i ustalili wynik na 5-1.

W trzecim meczu nasz zespół doświadczył w praktyce powiedzenia „niewykorzystane okazje się mszczą”. Mecz ze Świętokrzyskim był bardzo wyrównany. Ale w drugiej połowie to Podkarpackie miało 100-procentową okazję do strzelenia bramki. Niestety nie została ona zamieniona na trafienie i kilkanaście sekund później to rywale z Kielc objęli prowadzenie. W końcówce meczu kielczanie skutecznie skontrowali i podwyższyli wynik na 2-0.

Mecz z Lubuskim zakończył się bezbramkowym remisem, natomiast przedostatni pojedynek w grupie z najlepszą drużyną Mistrzostw – Lubelskim, pomimo zaciekłej obrony, zakończył się przegraną 0-1.

Ostatni mecz grupowy z gospodarzami z Podlasia miał istotne znaczenie dla końcowego układu tabeli. Dzięki trafieniu Pawła Kopczyńskiego Podkarpackie wygrało 1-0 i zajęło trzecie miejsce w grupie B. To oznaczało mecz o 5 miejsce w Mistrzostwach.

Rywalem naszej ekipy była drużyna Woj. Zachodniopomorskiego. Po bezbramkowym pojedynku wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych. Pierwszy strzał rywali obronił świetną paradą Grzegorz Przybek. Jednak chwilę później swojego karnego nie wykorzystał Arkadiusz Czerwonka. W drugiej serii obaj strzelcy się nie pomylili (dla nas bramkę zdobył Marek Antonik). Trzecia seria zaczęła się od pudła rywali, a gol Wojciecha Pytko zakończył rywalizację.

W dotychczasowej historii Mistrzostw Podkarpackie zajmowało czwarte miejsca w dwóch pierwszych edycjach. Od tego czasu nie udało się zdobyć wyższego miejsca niż piąte.

Skład reprezentacji Woj. Podkarpackiego: od lewej stoją – Arkadiusz Czerwonka, Kazimierz Makówka, Marek Antonik, Paweł Kopczyński, Marcin Szczepański, Piotr Pasterz, Grzegorz Przybek, kucają od lewej – Wojciech Pytko, Leszek Oleszek, Paweł Głowacz, Janusz Danak.

GRUPA A        
Śląskie-Mazowieckie0-2Zachodniopomorskie-Łódzkie2-1
Łódzkie-Małopolskie2-3Mazowieckie-Opolskie0-0
Dolnośląskie-Śląskie3-1Zachodniopomorskie-Opolskie4-0
Mazowieckie-Małopolskie2-0Dolnośląskie-Łódzkie1-1
Małopolskie-Zachodniopomorskie1-2Śląskie-Opolskie1-3
Łódzkie-Śląskie0-1Mazowieckie-Dolnośląskie4-0
Dolnośląskie-Zachodniopomorskie1-1Małopolskie-Opolskie1-1
Małopolskie-Śląskie0-0Łódzkie-Mazowieckie1-0
Dolnośląskie-Opolskie1-0Zachodniopomorskie-Mazowieckie0-1
Zachodniopomorskie-Śląskie1-3
Opolskie-Łódzkie1-3Małopolskie-Dolnośląskie1-2
GRUPA B        
Podlaskie-Lubelskie0-3Podkarpackie-Warmińsko-Mazurskie1-3
Warmińsko-Mazurskie-Świętokrzyskie0-0Lubelskie-Kujawsko-Pomorskie2-0
Lubuskie-Podlaskie0-1Podkarpackie-Kujawsko-Pomorskie5-1
Lubelskie-Świętokrzyskie2-0Lubuskie-Warmińsko-Mazurskie1-3
Świętokrzyskie-Podkarpackie2-0Podlaskie-Kujawsko-Pomorskie1-1
Warmińsko-Mazurskie-Podlaskie2-1Lubelskie-Lubuskie1-0
Lubuskie-Podkarpackie0-0Świętokrzyskie-Kujawsko-Pomorskie0-2
Podlaskie-Świętokrzyskie1-0Warmińsko-Mazurskie-Lubelskie0-1
Lubuskie-Kujawsko-Pomorskie1-0Podkarpackie-Lubelskie0-1
Podkarpackie-Podlaskie1-0
Kujawsko-Pomorskie-Warmińsko-Mazurskie1-1Świętokrzyskie-Lubuskie1-1
FAZA FINAŁOWA   
O 13 miejsce
Świętokrzyskie-Opolskie1-3
O 11 miejsce
Kujawsko-Pomorskie-Małopolskie7-1
O 9 miejsce
Lubuskie-Łódzkiekarne 3-4
O 7 miejsce
Podlaskie-Śląskie1-0
O 5 miejsce
Podkarpackie-Zachodniopomorskie0-0 karne 2-1
Półfinały
Mazowieckie-Warmińsko-Mazurskie0-1
Lubelskie-Dolnośląskie2-0
O 3 miejsce
Mazowieckie-Dolnośląskie2-0
O 1 miejsce
Warmińsko-Mazurskie-Lubelskie0-1