Podkarpackie piąte na zakończonej OOM w Sportach Zimowych

11 medali oraz 374 punkty zdobyli podkarpaccy sportowcy podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych – Dolny Śląsk 2016. Rywalizacja toczyła się w 14 dyscyplinach.

Spośród naszych zawodników najlepiej wypadli biathloniści, którzy zdobyli 99 punktów. Na 11 medali złożyło się 2 złote, 2 srebrne i 7 brązowych. W klasyfikacji klubowej najwyżej na 16 miejscu sklasyfikowany został IKN Górnik Iwonicz Zdrój.

Olimpiadę wygrało województwo małopolskie, które zdobyło 1864 pkt oraz 107 medali.

Medaliści:
ZŁOTO – Konrad Bil (biegi narciarskie – 10 km CL), Patryk Jakieła (biathlon – bieg indywidualny)
SREBRO – Konrad Bil i Maciej Piergies (biegi narciarskie – sztafeta sprinterska), Patryk Jakieła (biathlon – bieg sprinterski)
BRĄZ – Marcel Drwięga (łyżwiarstwo szybkie – 500m, 1000m), Zuzanna Mazur, Julia Michniowska, Angelika Wojtoń (łyżwiarstwo szybkie – bieg drużynowy), Angela Miccoli (short-track – 500 m, 1000 m), Bruno Łukaszyk (narciarstwo alpejskie – slalom), IKN Górnik Iwonicz Zdrój (biathlon – bieg sztafetowy),