Podkarpacki UW mistrzem Polski


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Podkarpacki Urząd Wojewódzki triumfował w 8. edycji Mistrzostw Polski Urzędów Wojewódzkich, jaka została rozegrana w dniach 1-2 lipca w Ostrołęce.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny z czternastu województw. Po fazie grupowej i meczach pucharowych wyłoniono finalistów Mistrzostw Polski. Zostali nimi urzędnicy z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. O brązowy medal zagrali natomiast Urzędy Wojewódzkie z Mazowsza i Podlasia. Mazowieccy urzędnicy byli blisko finału, ale w meczu półfinałowym przegrali z Podkarpaciem po rzutach karnych.

Drugiego dnia turnieju rozgrywano już spotkania o konkretne miejsca. W spotkaniu o 7. miejsce Małopolski UW pokonał Kujawsko-Pomorski UW 5:0, miejsce piąte zajęła ekipa Lubuskiego UW po pokonaniu 2:1 Zachodniopomorskiego UW. Sporo emocji towarzyszyło meczowi o miejsce trzecie, w którym gospodarze – Mazowiecki UW – zmierzyli się z Podlaskim UW. Tym razem gospodarze okazali się gościnni, bo Podlasie wygrało 1:0 i zdobyło brązowe medale.

W finale obejrzeliśmy zacięte spotkanie Podkarpackiego UW ze Śląskim UW. W regulaminowym czasie gry nie padły żadne bramki, a w rzutach karnych lepsi byli urzędnicy z Podkarpacia, zwyciężając 4:3. Ślązacy musieli zadowolić się srebrnymi medalami.

Cały turniej wypadł okazale, we wszystkich spotkaniach padło 101 bramek. Królem strzelców został Mateusz Rybicki (Zachodniopomorskie UW), najlepszym bramkarzem Witold Kwaśny (Podkarpacki UW), a najlepszym zawodnikiem Bartosz Nowak (Śląski UW).

Klasyfikacja końcowa:
1. Podkarpacki UW;
2. Śląski UW;
3. Podlaski UW;
4. Mazowiecki UW;
5. Lubuski UW;
6. Zachodniopomorski UW;
7. Małopolski UW;
8. Kujawsko-Pomorski UW;
9. Łódzki UW;
10. Wielkopolski UW;
11. Dolnośląski UW;
12. Pomorski UW;
13. Warmińsko-Mazurski UW;
14. Lubelski UW;

Źródło: eOstrołęka