Podkarpaccy żeglarze na Jeziorze Garda

Na włoskim Jez. Garda odbyły się 37. Regaty klasy optimist. Wśród ponad tysiąca uczestników nie zabrakło żeglarzy z Niska i Tarnobrzega.

W regatach wystartowało 940 juniorów i 89 kadetów z całego świata.

Kadeci rywalizowali w dwóch grupach: Złotej i Srebrnej. Świetnie spisali się młodzi żeglarze Jacht Klubu Nisko – Tomasz Tęcza i Mikołaj Waszkiewicz. Podopieczni trenera Mateusza Źródłowskiego poprawiali swoje pozycje z każdym kolejnym startem i ostatecznie zajęli w drugiej grupie odpowiednio 5. i 6. miejsce. Na 26. pozycji sklasyfikowany został Grzegorz Stachera (Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg), a jego kolega klubowy Jan Bobula był 44. w grupie Złotej.

Nieporównywalnie większa rywalizacja miała miejsce pomiędzy juniorami. Wśród blisko tysiąca zawodników i zawodniczek, w środku stawki została sklasyfikowana Blanka Bobula z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg (504. miejsce). Jej najlepsze wyniki w wyścigach, to miejsca 52. i 53. Jej koledzy klubowi zajęli dalsze pozycje: Hanna Michaleczko (674.), Zofia Michaleczko (768.), Katarzyna Płaza (804.), Maria Stachera (826.).

Fot: Fraglia Vela Riva