Podkarpaccy badmintoniści na Mistrzostwach Świata Juniorów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Indonezyjska Yogyakarta była gospodarzem Mistrzostwa Świata Juniorów w badmintonie. Udział w nich wzięli dwaj zawodnicy z naszego regionu: Tymoteusz Malik i Konrad Płoch.

Zmagania w Indonezji rozpoczęły się od rywalizacji Drużyn Mieszanych z Tymoteuszem Malikiem i Konradem Płochem w składzie. Polacy w grupie rywalizowali z Norwegią i Egiptem i oba pojedynki wygrali odpowiednio 4:1 i 5:0. Malik, w parze z Robertem Cybulskim oraz Płoch w mikście z Aleksandrą Goszczyńską wygrali swoje pojedynki w tych meczach. Niestety w fazie play off nasza reprezentacja przegrała z Malezją 0:3 o ósemkę Mistrzostw, a w kolejnych rundach również w trzech pojedynkach uległa Szwecji i Rosji. W meczu z Rosjanami w deblu wystąpił Tymoteusz Malik, ale bez powodzenia.

W meczu o 15. miejsce rywalami Polaków byli Belgowie. W pierwszym pojedynku mikstów para Płoch/Pajek uległa Belgom 0:2. Rywale byli również lepsi w drugim pojedynku singlistów. Po wygraniu Wiktorii Dąbczyńskiej w singlu pań kluczowym okazał się męski debel, w którym Tymoteusz Malik i Robert Cybulski zwyciężyli w trzecim secie granym na przewagi 24:22. Po tym pojedynku debel kobiet dopełnił formalności wygrywając 2:0 i dając Polsce piętnaste miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów, wyprzedzając takie potęgi europejskie jak Dania, Szkocja i Niemcy.

Po rywalizacji drużynowej przyszedł czas na indywidualną. Tymoteusz Malik wylosował pierwszą rundę wolną. W drugiej przegrał z rozstawionym z numerem 13. Hindusem Kumarem 0:2 (7-21, 9-21).

Zarówno Płoch jak i Malik wystartowali w deblu męskim. Konrad, w parze z Adamem Szolcem, odpadli już po pierwszym pojedynku. Ulegli Japończykom Chikugo/Yamada 0:2 (12-21, 13-21). Lepiej poszło Malikowi, który w parze z Robertem Cybulskim dotarli do trzeciej rundy, gdzie ulegli deblowi gospodarzy Fikri/Maulana 0:2 (9-21, 11-21). Wcześniej bez straty seta ograli parę amerykańską Liuzhou/Wu oraz Irakijczyków Hussein/Talib.

W rywalizacji mikstów tym razem lepiej poszło Konradowi Płochowi. Razem z Aleksandrą Goszczyńską pokonali najpierw parę z Egiptu Abdelrahim/Ashraf 2:0 (21-7, 21-9), a następnie Belgów Van Nieuwkerke/De Langhe 2:0 (21-18, 23:21). Przeszkodą nie do przejścia (podobnie jak w przypadku męskiego debla) okazali się gospodarze. Rozstawiona z „trójką” para Kusharjanto/Ramadhanti zwyciężyła wysoko 2:0 (21-10, 21-9). Tymoteusz Malik rozegrał tylko jeden pojedynek. W parze z Izabelą Pajek przegrali w pierwszej rundzie z Anglikami Easton/Lado 0:2 (12-21, 15-21).


Tymoteusz Malik – wychowanek Piotra Malika w UKS Trójka Tarnobrzeg, w chwili obecnej podopieczny trenerów Adama Bunio i Mateusza Czachora w Stali Nowa Dęba.
Konrad  Płoch – zawodnik UKS Start Widełka, wychowanek trenera Piotra Surowca.