Podkarpaccy akrobaci w Kadrze Narodowej 2019


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Sześć zespołów z woj. podkarpackiego znalazło się w Kadrze Narodowej Polskiego Związku Gimnastycznego na 2019 rok.

Do Kadry Narodowej powołanych zostało 18 zespołów w różnych kategoriach wiekowych. Aż 1/3 z nich pochodzi z klubów z naszego regionu: UKS Akrobata Łańcut, KS Piramida Rzeszów, KAS w Rzeszowie i TG Sokół Rzeszów.

Gratulujemy!

 

Kategoria wiekowa 11-16

  • Wolano Szymon, Idziak Zuzanna (MKS „Polonia” Świdnica) – 2-ki mieszane
  • Michna Gabriela, Lipińska Dorota (UKS „Akrobata” Łańcut) – 2-ki kobiet
  • Filip Weronika, Maksimek Klaudia (KS „Piramida” Rzeszów) – 2-ki kobiet
  • Dragan Regina, Kaszowska Amelia (UKS „Akrobata” Łańcut) – 2-ki kobiet
  • Budnicka Olga, Marek Oliwia, Kamińska Zofia (UKS „Targówek” Warszawa) – 3-ki kobiet
  • Fabian Hanna, Burek Dorota, Sromek Amelia (DOSiR „Sokolnia” Chorzów) – 3-ki kobiet

 

Kategoria wiekowa 12-18

  • Zagała Bartosz, Ranosz Sonia (DOSiR „Sokolnia” Chorzów/KS AZS – AZS Katowice) – 2-ki mieszane
  • Abratańska Weronika, Pilch Jagoda (PTG „Sokół” Kraków) – 2-ki kobiet
  • Bednarz Maja, Abramczyk Izabela (UKS „Akrobata” Łańcut) – 2-ki kobiet
  • Olchawa Julia, Wilk Oliwia, Janik Nikola (KPKS „Halemba” Ruda Śląska/KS AZS AWF Katowice) – 3-ki kobiet
  • Kawalec Karolina, Rybicka Julia, Pszczółkowska Katarzyna (UTS Akro-Bad Warszawa) – 3-ki kobiet

 

Kategoria wiekowa 13-19

  • Bryśkiewicz Kamila, Krasuska Isabela (UKS „Targówek” Warszawa) – 2-ki kobiet
  • Naczyńska Wiktoria, Musioł Agata, Wołczańska Wiktoria (DOSiR „Sokolnia” Chorzów) – 3-ki kobiet
  • Kozieł Karolina, Niedziałkowska Roksana, Cieślak Amelia (UKS ACRO CLUB Świdnica) – 3-ki kobiet
  • Wróbel Michał, Kamińska Nikola (KAS w Rzeszowie) – 2-ki mieszane
  • Biłyk Maciej, Biłyk Konrad (TG „Sokół” Rzeszów) – 2-ki mężczyzn

 

Senior

  • Bucki Filip, Fajfur Julia (DOSiR „Sokolnia” Chorzów) – 2-ki mieszane
  • Śrutwa Marta, Rajtor Magdalena, Naumenko Lidia (DOSiR „Sokolnia” Chorzów) – 3-ki kobiet