PLH. Zacięty mecz STS-u w Krakowie

Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok w dobrym stylu rozpoczęli 2016 rok. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu ulegli w Krakowie tamtejszej Cracovii dopiero po rzutach karnych 3-4.

Sanoczanie świetnie rozpoczęli ten mecz. Prowadzenie objęli w 12 min. po strzale z backhandu Marka Strzyżowskiego. W 4. minucie drugiej tercji Toni Dahlman, po podaniu Mike’a Dantona wyszedł sam na sam z bramkarzem „Pasów” i podwyższył prowadzenie przyjezdnych na 2-0. Niestety ten drugi gol rozluźnił gości i Cracovia niespełna minutę później strzeliła kontaktowego gola. Wyrównanie padło w 50 minucie meczu, jednakże uznanie gola wymagało analizy wideo.

Na tym jednak mecz się nie skończył. Dwie minuty później ponownie Sanoczanie objęli prowadzenie po golu Quinn’a Sproule, ale cieszyli się nim zaledwie… 15 sekund. Po raz drugi w tym meczu Maciej Urbanowicz doprowadził do remisu.

Ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, sędziowie zarządzili rzuty karne. W tych lepsi okazali się Krakowianie i to oni triumfowali w całym meczu.

Comarch Cracovia – Ciarko PBS Bank STS Sanok 4:3 k. (0:1, 1:1, 2:1, d. 0:0, k. 2:1)
0:1 Marek Strzyżowski – Samuel Roberts, Robert Kostecki (11:32),
0:2 Toni Dahlman – Mike Danton (23:53),
1:2 Damian Kapica (24:39),
2:2 Maciej Urbanowicz – Damian Słaboń (49:13),
2:3 Quinn Sproule – Bryan Cameron, Mike Danton (51:52, 5/4),
3:3 Maciej Urbanowicz – Damian Kapica, Patryk Wajda (52:07),
4:3 Patrik Svitana (decydujący rzut karny).
Sędziowali: Tomasz Heltman (główny) – Maciej Byczkowski, Paweł Kosidło (liniowi).
Minuty karne: 16 – 22