poniedziałek, 22 stycznia 2018

PLFA II. Silvers ponownie lepsi od Aviators

Silvers Olkusz pokonali Aviators Mielec 35:0 i umocnili się na prowadzeniu w Grupie Wschodniej rozgrywek PLFA II.

Od początku meczu dominowali futboliści z Olkusza. Mielczanie rozpoczęli formacją ataku, jednak po przechwycie Szymona Citaka, a następnie 15-jardowej akcji biegowej Marcina Michalczewskiego to gospodarze pierwsi zanotowali przyłożenie.

Kolejne posiadanie Aviators to kolejna strata. Tym razem „fumble” na własnej połowie i po 30-jardowym biegu „touchdown” zaliczył rozgrywający Silvers Kamil Zięba. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej kwarcie zanotował swoje drugie przyłożenie i gospodarze objęli prowadzenie 20:0.

Dopiero w drugiej kwarcie „Lotnicy” zaczęli skutecznie powstrzymywać ataki Silvers. Dzięki temu gospodarze tylko raz zdobyli przyłożenie. W końcówce kwarty, po 5-jardowym biegu wynik podwyższył Bartłomiej Ugracz.

Po przerwie mecz nieco zwolnił. Jednak cały czas świetnie spisywała się defensywa Silvers, która nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł Aviators. Co więcej, w drugiej połowie dwukrotnie odzyskała piłkę. Najpierw w trzeciej kwarcie przechwyt zanotował Sebastian Pyśk, a w ostatnich minutach meczu po fumble przyłożenie zaliczył Piotr Bobola. Udane podwyższenie za 2 punkty ustaliło wynik meczu na 35:0.

Po tym meczu olkuszanie umocnili się na prowadzeniu Grupy Wschodniej PLFA II z kompletem trzech zwycięstw. Za ich plecami trzy drużyny mają po dwa punkty: Kraków Tigers, Rzeszów Rockets oraz Aviators Mielec.

I kwarta
7:0 Przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 15-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 pkt Sebastian Pyśk)
14:0 Przyłożenie Kamila Zięby po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 pkt Sebastian Pyśk)
20:0 Przyłożenie Kamila Zięby po 15-jardowej akcji biegowej (nieudane podwyższenie za 1 pkt Sebastian Pyśk)
II kwarta
27:0 Przyłożenie Bartłomieja Ugracza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za 1 pkt Sebastian Pyśk)
IV kwarta
35:0 Przyłożenie Piotr Bobola po fumble (podwyższenie za 2 pkt Adrian Andrzejczyk)