PLFA II. Rakiety odpaliły, Mielec nie dał rady liderowi


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Rzeszowie i Mielcu odbyły się kolejne mecze w ramach rozgrywek PLFA II. Rockets rozgromiły swoich rywali, a „Lotnicy” nie sprostali faworyzowanym Silvers.

Rzeszowianie, po dwóch porażkach w Krakowie i Olkuszu, musieli wygrać z Zagłębiem Steelers jeśli chcieli zachować szanse na grę w play-offach. I to im się udało.

Świetna gra formacji defensywnej i skuteczna ofensywa sprawiły, że gracze Steelers nie mieli nic do powiedzenia. O przewadze gospodarzy niech świadczy fakt, że tylko raz w całym meczu gościom udało się zdobyć pierwszą próbę. Dzięki temu większość meczu na boisku przebywał atak Rakiet i wykorzystał ten czas wyśmienicie.

Najlepszym graczem na boisku był bezsprzecznie Joshua Ross. Quarterback rzeszowian zdobył pierwsze dwa przyłożenia w meczu po odpowiednio 6- i 18-jardowym biegu. Kolejne cztery touchdown’y to jego podania: dwukrotnie do Michała Tittingera  oraz do Adriana Łysakowskiego i Łukasza Kudły. Dzieło zakończył oczywiście Amerykanin pokonując aż 43 jardy boiska i ustalając wynik meczu na 55-0. Należy zauważyć, że na 10 posiadań piłki przez ofensywę Rockets aż 7 zakończyło się przyłożeniami. Łącznie w meczu Ross przebiegł aż 102 jardy, a cała drużyna Rakiet 222. Dzięki dwóm przyłożeniom Michał Tittinger wyszedł na prowadzenie w lidze w klasyfikacji TD po akcji podaniowej – ma ich już 5 na koncie, a Joshua jest ex equo liderem wśród tych, którzy najczęściej rzucali takie piłki (8 razy).

Wszystkie te zdobycze nie były by tak okazałe, gdyby nie fenomenalna postawa defensywy gospodarzy. Formacja ta wychodziła na boisko 12 razy, w trakcie których pozwoliła rywalom na zdobycie tylko 16 jardów w całym meczu !!! Prym wiedli Dawid Rydel i Damian Wróbel. Dzięki presji wywartej na ofensywie Steelers gospodarzom udało się odzyskać dwie piłki po fumblach a „kornerzy” zanotowali aż 4 przechwyty, z których jeden zakończył się „pick six” w wykonaniu Marcina Szczepańskiego.

Kolejny mecz Rzeszów Rockets rozegrają również u siebie. Już 6 sierpnia ich rywalem będą Kraków Tigers.

Rzeszów Rockets – Zagłębie Steelers 55:0 (13:0, 13:0, 22:0, 7:0)
I kwarta:
6:0 Przyłożenie Joshua Ross po 6-yardowej akcji biegowej,
13:0 Przyłożenie Joshua Ross po 18-yd akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Patryk Sapiński)
II kwarta:
19:0 Przyłożenie Marcina Szczepańskiego po przechwycie i 58-yd akcji biegowej
26:0 Przyłożenie Michała Tittingera po 15-yd podaniu J. Rossa (podwyższenie za 1 punkt Patryk Sapiński)
III kwarta:
34:0 Przyłożenie Michała Tittingera po 40-yd podaniu J. Rossa 37 yd podaniu J. Rossa (podwyższenie za 2 punkty Tomasz Tittinger po podaniu J. Rossa)
41:0 Przyłożenie Adriana Łysakowskiego po 7-yd podaniu J. Rossa (podwyższenie za 1 punkt Patryk Sapiński
48:0 Przyłożenie Łukasza Kudły po 14-yd podaniu J. Rossa (podwyższenie za 1 punkt Patryk Sapiński)
IV kwarta:
55:0 Przyłożenie Joshua Ross po 43-yd akcji biegowej (podwyższenie za 1 punkt Patryk Sapiński)

Równolegle w Mielcu toczył się inny mecz Grupy Wschodniej rozgrywek PLFA II. Miejscowi Aviators podejmowali faworyta grupy Silvers Olkusz.

Mielczanie, naładowani zwycięstwem w poprzedniej kolejce w Będzinie, liczyli na to że uda im się powstrzymać rozpędzonych Silvers. Niestety faworyt tej grupy i jeden z poważnych kandydatów do awansu do PLFA I od początku postawił twarde warunki. Punktowanie rozpoczął rozgrywający z Olkusza Kamil Zięba po 15-jardowym biegu. Jeszcze przed przerwą goście dwa razy wbiegli w pole punktowe. Najpierw Bartłomiej Urgacz, a potem po 30-jardowym biegu Marcin Michalczewski i Silvers prowadzili 21-0. Aviators w tej części meczu nie mieli nic do powiedzenia.

Po przerwie ponownie Michalczewski popisał się tym razem 40-jardowym biegiem i podwyższył wynik na 28-0. W odpowiedzi gospodarze wykonali udaną akcję powrotną i błyskawicznym przyłożeniem, zmniejszyli stratę. Autorem punktów był Daniel Rżany.

Doświadczeni gracze z Olkusza kontrolowali jednak pojedynek i zwycięzca tego meczu ani przez chwilę nie był zagrożony. Po kolejnym skutecznym zdobywaniu pola całość zwieńczył rozgrywający Kamil Zięba, który po 8-jardowym biegu zdobył ostatnie punkty dla swojej drużyny. Należy też dodać, że bezbłędny w tym dniu był kicker gości Sebastian Pyśk, który za każdym razem udanie podwyższał za 1 punkt.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Konrad Sosiński popisał się długim, 40-jardowym podaniem do Daniela Rżanego i ten zaliczył touchdown. Chwilę później ta sama para wykonała skuteczne podwyższenie za dwa punkty i tym samym ustalili wynik meczu na 35-14 dla Silvers.

Już za tydzień obie drużyny zagrają mecz rewanżowy, ale tym razem w Olkuszu.

Aviators Mielec – Silvers Olkusz 14:35 (0:7, 0:14, 6:7, 8:7)
I kwarta
7:0 Przyłożenie Kamila Zięby po 15yd akcji biegowej (Podwyższenie za 1pkt Sebastian Pyśk)
II kwarta
14:0 Przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 11yd akcji biegowej (Podwyższenie za 1pkt Sebastian Pyśk)
21:0 Przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 30yd akcji biegowej (Podwyższenie za 1pkt Sebastian Pyśk)
III kwarta
28:0 Przyłożenie Marcina Michalczewskiego po 40yd akcji biegowej (Podwyższenie za 1pkt Sebastian Pyśk)
28:6 Przyłożenie Daniela Rżanego po 90yd akcji powrotnej
IV kwarta
35:6 Przyłożenie Kamila Zięby po 8yd akcji biegowej (Podwyższenie za 1pkt Sebastian Pyśk)
35:14 Przyłożenie Daniela Rżanego po 40yd podaniu od Konrada Sosińskiego (Podwyższenie za 2pkt Daniel Rżany, po podaniu Konrada Sosińskiego)

Lp.
Zespół
Mecze
Z/P
Punkty +
Punkty -
+/-
Punkty
1
Kraków Tigers
5
4/1
151
49
102
8
2
Silvers Olkusz
5
4/1
167
61
+106
8
3
Rzeszów Rockets
6
4/2
191
63
+128
8
4
Aviators Mielec
5
1/4
20
162
-142
2
5
Zagłębie Steelers
5
0/5
8
202
-194
0