poniedziałek, 22 stycznia 2018

PLFA II. Cenne zwycięstwo Aviators w debiucie

Z tarczą wracają z Będzina futboliści Aviators Mielec. W swoim debiutanckim meczu w PLFA 2 „Lotnicy” pokonali Zagłębie Steelers 6-0.

Zespół Zagłębia w ub. sezonie grał w TopLidze. Jednak ekipa ta musiała zrezygnować z najwyższej klasy rozgrywkowej i przystąpić do PLFA II w sezonie 2016.

Mecz rozpoczął się od odbioru piłki przez mielczan. Dzięki sukcesywnemu zdobywaniu terenu, ofensywa Aviators znajdowała się na boisku przez niemal całą pierwszą kwartę.

W drugiej kwarcie formacja defensywna dobrze wykonała swoje zadanie i mielczanie odzyskali piłkę na swoim 20-tym jardzie. Dzięki świetnym akcjom biegowym Mateusza Madydy gra szybko przeniosła się na środek boiska. Wtedy to 20-jardowe podanie Konrada Sosińskiego złapał skrzydłowy Daniel Rżany i po przebiegnięciu kolejnych 30 jardów wykonał przyłożenie, dając swojej drużynie prowadzenie 6-0. Drużyna gości próbowała podwyższyć wynik kopnięciem, ale zrobili to nieskutecznie.

Żadnej z drużyn nie udawało się utrzymać formacji ofensywnych na boisku. Częste straty, niekompletne podania, czy kary za flagi powodowały, że wynik nie ulegał zmianie. O bezsilności gospodarzy może świadczyć fakt, że w trzeciej kwarcie próbowali zdobyć trzy punkty kopnięciem z pola, jednak około 40-jardowy field goal był nieudany.

Steelers mieli jednak swoją szansę na odwrócenie losów meczu w samej końcówce. Na mniej niż minutę przed końcem meczu, po udanych podaniach i biegach, znaleźli się niespełna 20 jardów przed polem punktowym Aviators. Na szczęście dla przyjezdnych 40 sekund przed końcem Jakub Gawryś przechwycił podanie rozgrywającego Zagłębia i mielczanie mieli piłkę na swoim 5-tym jardzie. Bez zbędnego ryzyka goście zagrali tzw. „victory formation” i zakończyli mecz zwycięstwem 6-0.

Tak cieszyli się „Lotnicy” po wygranej -> FILM

Dzięki tej wygranej Aviators zajmują pierwsze miejsce w Grupie Wschodniej PLFA 2. Kolejny mecz zagrają u siebie 24 lipca z Olkusz Silvers.