Piotr Urban zwycięża w Pucharze Europy U17

Świetne informacje dotarły do nas z Bonn (GER). Polski zespół, z Piotrem Urbanem w składzie, zwyciężył w turnieju drużynowym Pucharu Europy do lat 17.

Dwaj szermierze Gryfa Mielec: Piotr Urban i Maciej Kaźmierski, zostali powołani do kadry narodowej na Puchar Europy do lat 17 w niemieckim Bonn. Obaj wystartowali zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym.

Świetnie spisał się Piotr Urban, który wraz z Janem Bulandrą, Janem Socha i Bartoszem Kitlińskim zwyciężyli w drużynówce. Do zawodów przystąpili z 9. rozstawieniem. Wygrane kolejno z kolegami z drużyny Polska 3, z USA 4 i USA 2 dały Polakom awans do finału. W nim, po zaciętym pojedynku pokonali drugi zespół Szwajcarii 45:43 i zdobyli złote medale Pucharu Europy.

Maciej Kaźmierski, razem z M. Grazmą, S. Ogonowskim i S. Mandryszem wystapili jako Polska 4 i zajęli dobre 10. miejsce (na 31 startujących).

Dzień wcześniej szermierze rywalizowali w turnieju indywidualnym. Piotr Urban zwyciężył w swojej grupie, wygrywając pięć z sześciu pojedynków. Maciej Kaźmierski wygrał tylko trzy walki i zajął w swojej grupie czwarte miejsce. Maciej w pierwszej rundzie turniejowej trafił na Amerykanina M. Weiss’a i przegrał z nim wysoko 5/15. Piotr stoczył natomiast zacięty pojedynek z zawodnikiem gospodarzy, Niemcem T. Krackiem. Niestety on tez pożegnał się już po pierwszym pojedynku, przegrywając 12/13.

Źródło: Polski Związek Szermierczy