Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Piotr Urban najlepszy w Radlinie


Podczas minionego weekendu w Radlinie rozegrano XVII Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Rywalizacja szpadzistów toczyła się w niższych grupach wiekowych, a najstarszymi z nich byli młodzicy. Nasi szermierze przyzwyczaili już, że w tej grupie wiekowej należą do najlepszych w kraju. Nie inaczej było i tym razem z tą „małą” różnicą, że na plansze powrócił Piotr Urban. Jego miesięczna absencja na kilku zawodach była spowodowana chorobą i faktem, że reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Piotr udowodnił, że powołanie na zawody międzynarodowe nie było przypadkiem, gdyż zdecydowanie zwyciężył w zawodach pokonując w półfinale brata Pawła. Po bardzo zaciętej walce niestety swój półfinałowy bój przegrał jednym trafieniem Maciek Kaźmierski i wraz z Pawłem Urbanem zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu podium.

Przeciętny występ zaliczył nasz czwarty zawodnik Szymek Tarachanowicz który zajął 24 miejsce. W rywalizacji uczestniczyło 55 zawodników.

Zawody w Radlinie były zaliczane do krajowego rankingu i po tym jak nasza trójka zajęła miejsce na podium okupuje również trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji młodzików.

Więcej informacji z kategorii Szermierka