Piotr Urban Mistrzem Polski, Gryf Mielec najlepszy


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Rewelacyjny start naszych szpadzistów na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Dwa złote medale to najlepsze osiągnięcie w historii klubu.

W Mistrzostwach, które odbyły się w Częstochowie, wystartowało ponad 100 zawodników z całej Polski. Wśród nich ośmiu zawodników z dwóch mieleckich klubów.

Wszyscy nasi reprezentanci udanie przebrnęli fazę grupową i wystartowali w turnieju głównym. Piotr Urban (MKS Gryf Mielec) przez całe Mistrzostwa przeszedł „jak burza”, nie przegrywając żadnego pojedynku. Najtrudniejszym rywalem okazał się Marcel Łuszczek (Olimp Lublin). Mielczanin zwyciężył 11/10 i awansował do ćwierćfinału. Tam trafił na Dawida Madurę (PTG Sokół 1893 Mielec), z którym zwyciężył 12/2. Klubowy pojedynek miał miejsce w innym ćwierćfinałowym starciu. Michał Kaźmierski stanął naprzeciwko Pawła Urbana – obaj MKS Gryf Mielec. Do półfinału awansował Michał, dzięki wygranej 12/8. Tam jego rywalem był… Piotr Urban. Urban był tego dnia nie do pokonania. Nie dał szans Kaźmierskiemu wygrywając 12/6. Podobnie było w finale, gdzie podopieczny trenera Leszka Lechocińskiego wygrał pewnie z Bartoszem Kitlińskim (Olimp Lublin) 12/5.

W rywalizacji drużynowej Gryf Mielec został rozstawiony z numerem pierwszym. Mielczanie wystąpili w składzie: Kaźmierski Maciej, Tarachanowicz Szymon, Urban Paweł, Urban Piotr. Gryf pokonał kolejno następujące zespoły: UKS II Trójka Radlin, WLKS Kmicic Częstochowa oraz MKS II Kusy Szczecin. W finale rywalem naszych szermierzy był Olimp Lubin. Mielczanie wygrali pewnie 36/17 i zdobyli złote medale Mistrzostw Polski Młodzików.

Indywidualnie:
1. URBAN Piotr (MKS Gryf Mielec)
2. KITLIŃSKI Bartosz (UKS MDK Olimp Lubin)
3. KAŹMIERSKI Maciej (MKS Gryf Mielec)
3. ŚMIEJA Wojciech (T.S. Górnik Radlin)
5. URBAN Paweł (MKS Gryf Mielec)
6. SOJKA Adam (RMKS Rybnik)
7. GOŃDA Mirosław (MDK Nr 1 Bytom)
8. MADURA Dawid (PTG Sokół 1893 Mielec)

28. TARACHANOWICZ Szymon (MKS Gryf Mielec)
40. MRÓZ Michał (PTG Sokół 1893 Mielec)
63. KLAMUT Stanisław (MKS Gryf Mielec)
64. KWAŚNIK Dominik (PTG Sokół 1893 Mielec)

Drużynowo:
1. MKS Gryf Mielec (Kaźmierski Maciej, Tarachanowicz Szymon, Urban Paweł, Urban Piotr)
2. UKS MDK Olimp Lubin
3. MKS II Kusy Szczecin
4. RMKS I Rybnik
5. PKSzerm Warszawa
6. Piast Gliwice
7. UKS I Trójka Radlin
8. WLKS Kmicic Częstochowa

Fot. Gryf Mielec