Piotr Urban i Gryf Mielec na podium Pucharu Polski

W Warszawie odbył się Puchar Polski oraz Turniej szermierczy z okazji 100. rocznicy „Odzyskania Niepodległości”. Świetny sezon zalicza Piotr Urban, który tym razem dwukrotnie stanął na podium.

W związku z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości turniej miał szczególną otoczkę. Dodatkowo hasłem przewodnim zawodów było: „Wspólnie przywróćmy blask polskiej szermierki”. Ponad 100 zawodników w każdej kategorii gwarantowało wysoki poziom turnieju.

Najlepiej spisał się będący w wysokiej formie Piotr Urban. Zawodnik Gryfu Mielec był niepokonany aż do finału. W nim uległ zawodnikowi gospodarzy Janowi Sosze.Dzięki temu wynikowi Piotr awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski.

Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani poza 16-tką. Kacper Frydrych (Sokolik Krosno) był 17., Maciej Kaźmierski (Gryf) – 20., Paweł Urban (Gryf) – 32., Stanisław Dziura (Sokół Mielec) – 42., a Szymon Tarachanowicz (Gryf) – 81.

Dobrze spisały się nasze juniorki młodsze. W stawce 127 zawodniczek Weronika Wiktor przegrała tylko jeden pojedynek. Szpadzistka PTG Sokół 1893 Mielec uznała wyższośc rywalki dopiero w ćwierćfinale i zakończyła turniej na 6. miejscu. Rundę wcześniej odpadła Zuzanna Środa (Sokolik MOSiR Krosno) i została sklasyfikowana na 15. miejscu.

Drugiego dnia rozegrano turniej drużynowy. Drużyna Gryfu Mielec została rozstawiona z drugim numerem. W kolejnych rundach pokonali drużyny IV Małopolski, I Małopolski i Piasta Gliwice i dotarli do finału. W nim niestety ulegli drużynie gospodarzy PKSzerm Warszawa 45:43, kończąc zawody ze srebrnym medalem.

Zwycięstwo odniosła również w turnieju dziewcząt drużyna PTG Sokół 1893 Mielec. Podopieczne trenera Zbigniewa Żoli wystąpiły w składzie: Martyna Mróz, Hania Drozdowska, Hania Łabuda, Asia Ertanowska.