Pięć medali karateków na Mistrzostwach Polski

Ponad 240 zawodników z 81 klubów z całej Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski Kyokushin Open seniorów i Juniorów, które odbyły się w Tarnowskich Górach. Pięć razy na podium stawali nasi reprezentanci.

Największy sukces odniosła Oliwia Krupa z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczna trenera Romana Woźniaka zwyciężyła w konkurencji kata, pozostawiając w pokonanym polu ponad 30 zawodniczek. Oliwia objęła prowadzenie po pierwszej turze, w której zawodniczki wykonywały pinian sono ni. W drugiej turze po pokazowym wykonaniu tsuki no kata mogła świętować zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorek. O braku szczęścia może mówić Wiktoria Bilska (Krośnieński KKK). Do podium zabrakło jej 0.3 punktu i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.

W rywalizacji juniorów brązowe medale Mistrzostw Polski w kumiete zdobyła dwójka naszych zawodników. Oliwia Wojtas (Leżajski KKK) walczyła w kategorii 50 kg i stoczyła cztery pojedynki. Przegrała dopiero w półfinale z Kinga Kuklińską (Olecka SSW KK). Kacper Ostrowski (Gorzycki KKK) również przegrał półfinałowy pojedynek z Bartkiem Kazimierczakiem (KSW Kyokushin) i zajął trzecie miejsce w kategorii 65 kg.

Brązowy medal zdobyła również Monika Zielińska (Kolbuszowski KKK) w kumite open kobiet. Przegrała dopiero w półfinale z Agatą Winiarską (Lamot Wrocław) i stanęła na najniższym stopniu podium.

Z medalem tego samego koloru wrócił też Radek Bakalus (Przemyski KKK), który w rywalizacji Old Boy do 85 kg zajął trzecie miejsce.