Pięć medali biathlonistów z Iwonicza-Zdroju

4 srebrne i 1 brązowy medal to dorobek biathlonistów IKN Górnik Iwonicz-Zdrój na Mistrzostwach Polski rozegranych w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Na trasach w Jakuszycach rywalizowali juniorzy (Mistrzostwa Polski Juniorów) i juniorzy młodsi (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży).

W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się biegi indywidualne. Wśród juniorek na podium stanęły siostry bliźniaczki Kamila i Klaudia Cichoń, które zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Drugi dzień zmagań w biegach sprinterskich to drugi srebrny medal dla Kamili Cichoń. Jej siostra Klaudia została sklasyfikowana na 6 pozycji. W gronie juniorów młodszych 7 miejsce zajął Michał Szwast.

Kolejny dzień zmagań (biegi pościgowe) to kolejne „srebro” dla Kamili Cichoń. Klaudia awansowała o 1 lokatę i ukończyła bieg na 5. miejscu. Michał Szwast zajął miejsce 9.

W ostatnim dniu rozegrano biegi sztafetowe, w którym drużyna: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając stanęły na drugim stopniu podium.

W punktacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży IKN Górnik Iwonicz-Zdrój sklasyfikowany został na 4 miejscu w kraju.