Piąte miejsce Polaków w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Świata

W Inzell (GER) odbyły się Mistrzostwa Świata na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Piotr Michalski, tak jak cała reprezentacja Polski, nie zaliczą ich do udanych.

Polscy panczeniści najlepszy rezultat osiągnęli pierwszego dnia w sprincie drużynowym. Artur Nogal, Piotr Michalski i Marcin Bochenek uzyskali czas 1:22.761 i zajęli piąte miejsce. Triumfowali Holendrzy – 1:19.053.

Sanoczanin indywidualnie startował na dystansach 500 i 1000 metrów. W obu wycigach zajmował miejsca pod koniec drugiej dziesiątki. Dystans 500 m pokonał w czasie 34.927 i zajął 18. miejsce. Na dwukrotnie dłuższym dystansie osiągnął wynik 1:09.445 i zajął 20. miejsce.

Najlepszy indywidualny wynik spośród polskich panczenistów osiągnęła Magdalena Czyszczoń, zajmując 9. miejsce w biegu masowym.