Patryk Kordek złotym medalistą w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Zawodnik UKS “Aktywna Piątka” Przemyśl został Międzynarodowym Mistrzem Słowacji w grze mieszanej. Zawody odbyły się w dniach 29.09-01.10 w Trencinie.

Patryk Kordek w grze pojedynczej dotarł do 1/8 finału przegrywając medal nieznacznie z Czechem Antoską. W grze podwójnej również zakończył swój udział na 1/8 finału (w parze z Łukaszem Cimoszem)

Najlepiej zaprezentował się jednak w mikście. Wraz z Dominiką Kwaśnik (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle) zwyciężyli cała rywalizację zdobywając złote medale. Jako para nie rozstawiana musieli pokonać w drodze do finału pary rozstawione z numerami 1, 2, 6 i 8.

Tydzień wcześniej para Kordek/Kwaśnik zajęła trzecie miejsce na turnieju w Czeskim Krumlovie – Forza Czech Open U17

W następnym tygodniu kadra Polski wraz z Patrykiem Kordkiem, a pod opieką trenera Dariusza Stańko, wyjeżdża na Litwę na Yonex Lithuanian Open U17.

Bardzo dobre wyniki osiąga drugi nasz kadrowicz Norbert Świerk. Nasz zawodnik w zeszłym tygodniu uczestniczył w mocno obsadzonym Polish International gdzie w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem Piotrem Gajdą z Chojnika Jelenia Góra wygrali eliminacje i dotarli do turnieju głównego. Warto nadmienić, że Polish International jest turniejem seniorskim, a Norbert jest jeszcze juniorem.

W czasie gdy Patryk brylował na słowackich kortach Norbert pojechał na Warsaw Open U19. I jak to bywa w jego zwyczaju Norbert Świerk wygrał turniej w grze pojedynczej i podwójnej. W grze pojedynczej pokonał w finale Michała Matysiaka z Hubertusa Zalesie Górne. W grze podwójnej para Świerk/Gajda wygrywając wszystkie pojedynki wygrała Warsaw Open U19.

Źródło: Podkarpacki Związek Badmintona