PACIFIC Open Summer Cup 2017 w Stalowej Woli


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli odbył się turniej PACIFIC Open Summer Cup 2017. Do walki w pięciu kategoriach stanęło blisko 50-ciu zawodników z różnych stron Polski.

Turniej odbył się w dniach 19-20 sierpnia. Wystartowali w nim czołowi amatorzy naszego kraju. W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Klaudia Hordyjewska (Puławy), która w decydującym pojedynku pokonała Agnieszkę Lucińską – Kozłowską (Starachowice) 6-3, 6-4. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Wróbel (Kraków) po wygraniu z Julią Krzysztyńską (Rymanów Zdrój) 7-5, 6-2.

W finale kategorii  Open mężczyzn doszło do pojedynku aktualnego i byłego numeru 1 kategorii Open w Polsce: Tomasza Moczka z Łukaszem Pukiem. W meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie lepszy okazał się tegoroczny Mistrz Polski – Tomasz Moczek wygrywając 6-4, 6-4. Kibice jednogłośnie okrzyknęli ten pojedynek  meczem turnieju, a zarazem jednym z najlepszych finałów rozegranych w ostatnich latach na stalowowolskich kortach. W półfinale zwycięzca turnieju wygrał z Bartoszem Micherem (Kraków) 6-1, 6-3, a drugi finalista z Konradem Maciejewskim (Rzeszów) 6-2, 6-3.

W meczu finałowym kategorii 45+ mężczyzn faworyt gospodarzy – Robert Stępień (Stalowa Wola) pokonał lidera kategorii 50+ w Polsce – Andrzeja Moczka 6-0, 6-4. Trzecie miejsce zajęli Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane) i Artem Takmadżan (Stalowa Wola).

W kategorii 60+ mężczyzn żadnych szans swoim rywalom nie dał aktualnie numer 2 tej kategorii, dziesięciokrotny Mistrz Polski –  Aleksander Tor, pokonując w finale Adama Konefała (Stalowa Wola) 6-1, 6-2. Na najniższym stopniu podium stanęli Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola) i Matek Tylman (Łaskarzew).

Wśród deblistów najlepsza okazała się para Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola), którzy pokonali w decydującym pojedynku zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego Zbigniewa Dąbrowskiego i Macieja Nowaka 6-3, 6-2. Trzecie miejsce zajęli Maciej Wilczyński (Stalowa Wola) i Tomasz Zontek (Stalowa Wola).

A oto najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii:
Kobiety Open:
1. Klaudia Hordyjewska (Puławy)
2. Agnieszka Lucińska-Kozłowska (Starachowice)
3. Anna Wróbel (Kraków)

Mężczyźni Open:
1. Tomasz Moczek (Skarżysko-Kamienna)
2. Łukasz Puk (Kraśnik)
3. Konrad Maciejewski (Rzeszów)/Bartosz Micher (Kraków)

Mężczyźni 45+:
1. Robert Stępień (Stalowa Wola)
2. Andrzej Moczek (Skarżysko-Kamienna)
3. Andrzej Gąsienica-Roj (Zakopane)/Artem Takmadżan (Stalowa Wola)

Mężczyźni 60+:
1. Aleksander Tor (Mielec)
2. Adam Konefał (Stalowa Wola)
3. Mieczysław Pęzioł (Stalowa Wola)/Marek Tylman (Łaskarzew)

Mężczyźni gra podwójna:
1. Filip Sobczyk (Nisko)/Robert Stępień (Stalowa Wola)
2. Zbigniew Dąbrowski (Ostrowiec Świętokrzyski)/Maciej Nowak (Ostrowiec Świętokrzyski)
3. Maciej Wilczyński (Stalowa Wola)/Tomasz Zontek (Stalowa Wola)

Źródło: Miejski Klub Tenisowy Stalowa Wola