Orbitek Straszęcin zwycięża w II edycji cyklu „Podkarpacki Cup”


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Żyrakowie rozegrany został ostatni Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Mł z cyklu Podkarpacki CUP 2018. W klasyfikacji klubowej zwyciężyli badmintoniści ze Straszęcina.

Cykl składał się z czterech turniejów. W ostatnim z nich, rozegranym w Żyrakowie,  wystąpiło 109 zawodników z 20 klubów z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Wyniki turnieju w Żyrakowie:

KATEGORIA DZIECI:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Maja Zmarz  (Beninca UKS Feniks K-K)
2 miejsce Patrycja Dec  (UKS KSBad Kraków)
3-4 miejsce Pola Andrzejewska – (MKS Orlicz Suchedniów) i Kinga Czarnowska (UKS KSBad Kraków)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Aleksander Bandrowicz (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)
2 miejsce Karol Konieczny (AZSAGH Kraków)
3-4 miejsce Dawid Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) i Karol Pyrlik (MKS Spatakus Niepołomice)
KATEGORIA ŻAK:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl)
2 miejsce Alicja Rusin (AZSAGH Kraków)
3-4 miejsce Gabriela Winkler (MKS Orlicz Suchedniów) i Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Jakub Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów)
2 miejsce Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
3-4 miejsce Marek Kabot (UKSB Volant Mielec) i Kacper Tyrpin (UKS Orbitek Straszęcin)
KATEGORIA MŁODZIK MŁODSZY:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)
2 miejsce Julia Dec (UKS KSBad Kraków)
3-4 miejsce Emilia Wójtowicz i Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Adam Konieczny (AZSAGH Kraków)
2 miejsce Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
3-4 miejsce Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl) i Szymon Turski (MKS Spartakus Niepołomice)
Gra podwójna dziewcząt:
1 miejsce Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)/Klaudia Rzeszutek (UKS Start Widełka)
2 miejsce Dominika Bartłomiejczuk/Kaja Ziółkowska (MKS Orlicz Suchedniów)
3 miejsce Oliwia Krystek (Orbitek Straszęcin)/ Emilia Pastuła (UKS Start Widełka)
Gra podwójna chłopców:
1 miejsce Mikołaj Chrzanowski/Szymon Turski (MKS Orlicz Suchedniów)
2 miejsce Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)/Maciej Zmarz (Beninca UKS Feniks K-K)
3 miejsce Bartosz Kufel (Orbitek Straszęcin)/Krystian Wąsik (MKS Stal Nowa Dęba)
Gra mieszana:
1 miejsce Maciej Zmarz (Beninca UKS Feniks K-K)/ Hanna Banaszak (MMKS Kędzierzyn Koźle)
2 miejsce Szymon Turski/ Kaja Ziółkowska (MKS Orlicz Suchedniów)
3 miejsce Adam Konieczny/ Emilia Wójtowicz (AZSAGH Kraków)

Klasyfikacja generalna zawodników po 4 turniejach:

KATEGORIA DZIECI:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Maja Zmarz  (Beninca UKS Feniks K-K)
2 miejsce Maja Zielińska (UMKS Junis Szczucin)
3 miejsce Jędrusik Maria (ULKS Lotka gm. Olsztyn)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Aleksander Bandrowicz (UKS Aktywna Piątka Przemyśl)
2 miejsce Karol Konieczny (AZSAGH Kraków)
3 miejsce Ignacy Wiśniowski (MKS Skarbek Gogołów)
KATEGORIA ŻAK:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Natalia Horst (SSKS Badminton Przemyśl)
2 miejsce Oliwia Surowiec (UKS Start Widełka)
3 miejsce Rusin Alicja (AZSAGH Kraków)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Mikołaj Krystek (UKS Orbitek Straszęcin)
2 miejsce Kacper Tyrpin (UKS Orbitek Straszęcin)
3 miejsce Paweł Zwinka (UKS Orbitek Straszęcin)
KATEGORIA MŁODZIK MŁODSZY:
Gra pojedyncza dziewcząt:
1 miejsce Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków)
2 miejsce Emilia Wójtowicz (AZSAGH Kraków)
3 miejsce Krystek Oliwia (UKS Orbitek Straszęcin)
Gra pojedyncza chłopców:
1 miejsce Kufel Bartosz (UKS Orbitek Straszecin)
2 miejsce Kacper Drymajło (SSKS Badminton Przemyśl)
3 miejsce Nawrocki Maciej  (MKS Spartakus Niepołomice)
KLASYFIKACJA KLUBÓW:
1 miejsce – UKS Orbitek Straszęcin – 5321 pkt.
2 miejsce – AZSAGH Kraków – 4642 pkt.
3 miejsce –  UKSB Volant Mielec – 3631 pkt.
4 miejsce – Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle – 3246 pkt.
5 miejsce – MKS Spartakus Niepołomice – 2853 pkt.
6 miejsce – MKS Skarbek Gogołów – 2488 pkt.

KLASYFIKACJE SZCZEGÓŁOWE:

Dzieci i żacy –> TUTAJ
Młodzik młodszy –> TUTAJ
Kluby –> TUTAJ

Źródło: Podkarpacki Związek Badmintona