OOM. Złoty medal Michała Wilka, srebro Izy Marcisz

Świetne wieści dotarły do nas z Ustrzyk Dolnych. Snowboardzista UKS Malawa Michał Wilk oraz biegaczka SS Prządki Ski Izabela Marcisz wywalczyli dziś kolejne medale dla Podkarpacia na OOM.

Michał Wilk okazał się najlepszy wśród juniorów młodszych w snowboardowym slalomie gigancie równoległym rozgrywanym na stoku Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. W ćwierćfinale Michał był szybszy od Cyryla Sprawki (KS Spójnia Warszawa), a w półfinale od Filipa Lewandowskiego (AZS AWF Wrocław). W finałowym przejeździe pokonał Patryka Majerczyka z klubu F2 Dawidek Team o 3,7 sekundy.

Na ćwierćfinale zakończył swój udział w tej rywalizacji brat Michała – Mateusz, który ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Dziewiąta wśród juniorek młodszych była Aniela Stachura również z UKS Malawa.

Na podium stanęła również zawodniczka SS Prządki Ski – Izabela Marcisz. W biegu na 7,5 km stylem dowolnym zajęła drugie miejsce, przegrywając o niespełna 11 sekund z Elizą Rucką (MKS Istebna). Dla Izy to już drugi medal na Olimpiadzie Młodzieży. W sprincie zdobyła brąz.

Dobre szóste miejsce w tej samej konkurencji zajęła Luiza Motyka, a ósma była Kinga Polityńska (obie MKS Halicz Ustrzyki Dolne). W biegu łączonym 10 km C +10 km F juniorów dziewiąte miejsce zajął Maciej Buśko (MKS Halicz Ustrzyki Dolne)