OOM. Złoto Marcisz i medale sztafet na zakończenie biegów


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Trzy medale wywalczyła Izabela Marcisz na zakończonej w niedzielę Olimpiadzie Młodzieży w biegach narciarskich. Oprócz niej na podium stanęły również dwie podkarpackie sztafety.

Ostatnią konkurencją indywidualną XXIV OOM w biegach narciarskich były biegi technika klasyczną. O medale w kategorii juniorek młodszych walczyły trzy zawodniczki: Monika Skinder (GK Oscar Tomaszów Lub.), Eliza Rucka (MKS Istebna) oraz Izabela Marcisz (SS Prządki Ski). To one zdominowały tą rywalizację na Olimpiadzie i nie inaczej było tym razem. Tym razem najlepszą okazała się Iza, która wcześniej zajmowała trzecie i drugie miejsca. Marcisz, wyprzedziła Rucką o 6,3 sekundy oraz Skinder o 27,2 sekundy. Dziewiąte miejsce zajęła Kinga Polityńska, a tuż za nią sklasyfikowana została Sabina Lizis (obie Halicz Ustrzyki Dolne).

Kinga Polityńska i Sabina Lizis pobiegły razem w sztafecie sprinterskiej i zrobiły to bardzo dobrze, kończąc rywalizację na podium. Zajęły trzecie miejsce, tracąc do zwycięskiej sztafety Kuśmierz/Skinder (Tomaszów Lub.) niespełna dwie minuty.

Na podium tego dnia stanęła jeszcze jedna podkarpacka sztafeta. Były to juniorki z MUKS Podkarpacie Jedlicze – Paula Pasterczyk i Oliwia Bril.

Reprezentacja Podkarpacia w biegach narciarskich wywalczyła na Olimpiadzie pięć medali: złoty, srebrny i trzy brązowe.

 

OOM – Biegi narciarskie