poniedziałek, 22 stycznia 2018

Wiktoria Toczek Mistrzynią Polski do lat 17

W Dobrczu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-17 w łucznictwie. Reprezentanci Podkarpacia zdobyli w nich trzy medale.

Świetnie w Mistrzostwach spisały się dziewczęta. W konkurencji indywidualnej zloty medal wywalczyła Wiktoria Toczek (ŁKS Sagit Humniska), a na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Marlena Kocaj (CWKS Resovia Rzeszów). W pojedynku finałowym Wiktoria pokonała Karolinę Jurasz (LKS Łucznik Żywiec) 6-4.

Trzeci medal na tych zawodach był udziałem zespołu dziewcząt z UKS Tramp Jarosław. Natalia Marcinkiewicz, Agata Osuch i Jagoda Siry pierwsze dwie rundy przeszły jak burza zwyciężając do zera z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Proszowianką Kraków. Dopiero w półfinale uległy 2-6 zespołowi z Rudy Śląskiej.

W klasyfikacji województw Podkarpackie zajęło drugie miejsce za Śląskiem. Wśród klubów na 8. miejscu sklasyfikowany został ŁKS Sagit Humniska, miejsce niżej CWKS Resovia Rzeszów, na 12. miejscu UKS Tramp Jarosław, na 27 LKS Jar Kielnarowa, a na 32. SKS Piast 25 Rzeszów. W Mistrzostwach wzięły udział 43 kluby.

Indywidualna Runda Olimpijska WA kobiet (81 zawodniczek)