OOM. Takmadżan i Biliński na podium


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

W Zielonej Górze odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie ziemnym. W grze mieszanej na podium stanęła nasza para.

Rozstawieni z numerem drugim Lena Takmadżan (MKT Stalowa Wola) i Gabriel Biliński (KP Sokół Rzeszów) pierwszą rundę mieli wolną. W drugiej pokonali parę Samberger/Bartoszek 6:1, 6:2. W półfinale nasz mikst musiał uznać wyższość pary Szczepańska/Wiśniewski z Inowrocławia (1:6, 3:6), późniejszych triumfatorów, wracają jednak z Olimpiady z brązowymi medalami.

W grze pojedynczej chłopców z numerem drugim rozstawiony został Gabriel Biliński (KP Sokół Rzeszów). Rzeszowianin pokonał dwóch rywali Jana Markowskiego Return Opoczno) 6:4, 6:0 i Mateusza Cisło (AZS Łódź), ale przegrał w ćwierćfinale z Kamilem Rządkowskim [13] (DeSki Warszawa) 6:3, 5:7, 1:6. Do drugiej rundy dotarł Aleks Majewski (KP Sokół Rzeszów), a na pierwszej swój udział w Olimpiadzie zakończyli Karol Kandefer (KAT Prince Krosno) i Maciej Gancarczyk (MKT Stalowa Wola). Kandefer i Gancarczyk wystąpili również razem w grze podwójnej, ale przegrali już pierwszy pojedynek.

W singlu dziewcząt wystartowała Lena Takmadżan. Zawodniczka MKT Stalowa Wola uległa w pierwszej rundzie Annie Dereckiej z Warszawy.