OOM. Szymon Maciąg brązowym medalistą w mikście

W Suchedniowie zakończyły się zmagania badmintonistów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jedyny medal dla Podkarpacia wywalczył Szymon Maciąg z UKS Start Widełka.

117 zawodników z 15 województw przyjechało do Suchedniowa. Siedmioosobowa reprezentacja Podkarpacia wróciła z jednym medalem.

Szymon Maciąg (Start Widełka) zajął w mikście trzecie miejsce. W parze z Zuzanną Luban (STB Energia Lubliniec) w pierwszym meczu pokonali duet Jeziak Kosenchuk 2:0, a w ćwierćfinale wygrali z rozstawioną z nr 1. parą Szymanowski/Prokopczuk z Kędzierzyna-Koźla 2:1. W pojedynku o finał ulegli 0:2 Szymonowi Ślepeckiemu (Głubczyce) i Dominice Chojeckiej (Jelenia G.) i zakończyli Olimpiadę na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Blisko medalu była para Orbitka Straszęcin w grze podwójnej mężczyzn. Niestety w ćwierćfinale Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło trafili na najwyżej rozstawionych Piórkowskiego i Wrzalika (Kobierzyce) i przegrali 13-21 9-21, kończąc na piątym miejscu.