OOM. Srebrny medal sztafety juniorek IKN Górnik Iwonicz-Zdrój


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Rywalizację biathlonistów na OOM kończyły sztafety. Juniorki z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój były bliskie zwycięstwa, ale ostatecznie zajęły drugie miejsce.

Na pierwszej zmianie IKN-u pobiegła Kamila Cichoń. Po świetnym biegu i dobrym strzelaniu (tylko trzy dobierania) oddała „pałeczkę” siostrze Klaudii na pierwszym miejscu, z przewagą 42 sekund nad BKS WP Kościelisko.

Klaudia Cichoń na strzelnicy pięciokrotnie dobierała pociski, ale nie biegała żadnej karnej rundy. Słabiej jednak wypadła w biegu i została wyprzedzona przez zawodniczkę z Kościeliska Joannę Jakiełę, która zaliczyła jedną karną rundę.

Ostatnia na trasę wybiegła Julita Zając, mając do odrobienia 15 sekund do BKS-u. Zawodniczka Górnika zanotowała jedną karną rundę i dobierała 6 pocisków i ostatecznie przybiegła blisko dwie minuty za zwyciężczynią.

Srebrny medal sztafety juniorek to trzeci krążek naszych biathlonistów na zakończonej XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Poprzednie dwa wywalczyła Kamila Cichoń – złoto w sprincie i brąz w biegu na pościgowym.

OOM – Biathlon