OOM. Dwa medale Bruno Łukaszyka


REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

Ruszyła XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Już w pierwszej dyscyplinie zawodnik z Podkarpacia dwukrotnie stawał na podium.

Gospodarzem tegorocznej OOM w sportach zimowych jest Małopolska. Pierwszą dyscypliną w jakiej rywalizują młodzi sportowcy jest narciarstwo alpejskie.

Bardzo miłą niespodziankę już pierwszego dnia zawodów sprawił zawodnik UKN Laworta Ustrzyki Dolne – Bruno Łukaszyk. Pierwszą konkurencją był super gigant do kombinacji. Podopieczny trenera Bartłomieja Kądziołki zajął w nim piąte miejsce, tracąc do prowadzącego Szymona Bębenka (AZS Zakopane) niewiele ponad sekundę. Na 17. miejscu przyjechał inny zawodnik Laworty – Dawid Babiarz.

Nieporównywalnie lepiej było w drugim przejeździe w slalomie do kombinacji. Bruno uzyskał drugi czas przejazdu i dzięki temu awansował na drugie miejsce w kombinacji alpejskiej i zdobył srebrny medal. Zwyciężył czwarty po pierwszym przejeździe Filip Szadkowski (NKN Warszawa). Dawid Babiarz nie ukończył slalomu.

Drugiego dnia rozegrany został slalom gigant. Tym razem Bruno Łukaszyk ukończył zawody poza pierwszą dziesiątką. Po pierwszym przejeździe był ósmy, ale drugi przejazd zepchnął go na 11. pozycję. Dawid Babiarz nie ukończył drugiego przejazdu. Nieco lepiej spisała się Helena Karabanowska. Alepejka UKN Laworty zajęła dziewiąte miejsce wśród juniorek.

Ostatnią alpejską konkurencją był slalom. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził w niej Bruno Łukaszyk. Zawodnik Laworty już po pierwszym przejeździe zajmował trzecie miejsce, ze stratą 58 sekund do prowadzącego Filipa Szadkowskiego (NKN Warszawa) oraz 8 sekund do drugiego Przemysława Białobrzyckiego (KS Beskidy Bielsko-Biała). W drugim starcie nie udało się podopiecznemu Bartłomieja Kądziołki zmniejszyć straty, ale obronił miejsce na podium i zdobył swój drugi medal na tej Olimpiadzie.

Tym razem oba przejazdy ukończył drugi alpejczyk Laworty – Dawid Babiarz, zajmując 9. miejsce. Należy zauważyć, że trasa była wyjątkowo wymagająca, ponieważ na 20 startujących zawodników aż 11 nie dojechało do mety. Wśród kobiet szóste miejsce zajęła Helena Karabanowska.