Idź do ...

Podkarpacki Sport

Wiadomości sportowe regionu.

REKLAMA: PodkarpackiSport.pl

OOM. Podkarpacki finał debla kobiet


Katarzyna Królikowska (GMKS Strzelec Frysztak) ze złotem, a Martyna Stachniak (MLKS Nurt Przemyśl) ze srebrem rozegranej w Drzonkowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym.

Dwie nasze zawodniczki stanęły po przeciwnych stronach stołu w finale gry podwójnej. Katarzyna Królikowska (GMKS Strzelec Frysztak) w parze z Zuzanną Gaworską z Wrocławia pokonały Martynę Stachniak (MLKS Nurt Przemyśl) grająca z Zuzanną Kowalczyk z Nowego Targu. Pojedynek rozstrzygnął się w pięciu setach: -9, 11, -2, 9, 6.

Królikowska i Stachniak wystartowały również w grze pojedynczej. Zakończyły jednak swój udział na ćwierćfinałach. Na tym samym szczeblu swój udział w Olimpiadzie zakończył Patryk Dziuba (KU AZS Politechniki Rzeszowskiej) zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

W rywalizacji drużynowej chłopców zespół Politechniki Rzeszowskiej w składzie Patryk Dziuba i Piotr Chłodnicki zajęli piąte miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z MTS Kwidzyn 2:3.

W klasyfikacji województw Podkarpackie zajęło szóste miejsce zdobywając 42,5 punktu, natomiast na 87 sklasyfikowanych klubów 12. miejsce zajął KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Więcej informacji z kategorii Tenis stołowy